Gå til hovedindhold

Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk

EnergizerSanitetEAN: 7638900361070
Pris fra 94 krtil 279 kr
16 forhandlere

Prisforskel: 185 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 93 kr 6. maj

Sammenlign priser på Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk og køb billigst

16 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 94 kr. 15 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Batterier energizer industrial alkaline c, pakke a 12 stk.
94 kr
Til butik
Batterier energizer industrial alkaline c, pakke a 12 stk. billede

Produktspecifikationer

Mærke: Energizer
Kategori: C batterier
Farve: 2
Artikel nr.: 636107
EAN: 7638900361070
Varenr.: 1081102
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk
98 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Energizer Industrial LR14
101 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Energizer Industrial C-type Standardbatterier 12
150 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Batterier C alkaline 1,5 V - Energizer Industrial (12 stk.)
169 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Energizer batteri 1,5V C/LR14 industrial - pakke a 12stk
176,25 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
-10%187,95 kr
Før 208,34 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
-10%187,95 kr
Før 208,34 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
-10%187,95 kr
Før 208,34 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Batteri-salg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
-10%187,95 kr
Før 208,34 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
187,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
187,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Energizer Industrial C 12 pack - Batteri
187,95 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Batterier C alkaline 1,5 V - Energizer Industrial (12 stk.)
189 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Energizer batteri 1,5V C/LR14 industrial - pakke a 12stk
196 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Energizer INDUSTRIAL C/LR14 12PK
279 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 16 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK94 kr133 krKøb
2Hobbix98 kr98 krKøb
3Proshop DK101 kr140 krKøb
4CompuMail DK150 kr150 krKøb
5Boligcenter DK169 kr169 krKøb
6vvsfittings.dk176,25 kr176,25 krKøb
7Outmore.dk187,95 kr187,95 krKøb
8MAXiPRO187,95 kr187,95 krKøb
9Arbejdslamper.dk187,95 kr187,95 krKøb
10Batteri-salg.dk187,95 kr187,95 krKøb
11Lommelygtesalg.dk187,95 kr187,95 krKøb
12Pande-lampe.dk187,95 kr187,95 krKøb
13Cykel-lygter.dk187,95 kr187,95 krKøb
14Vivas DK189 kr268 krKøb
15Elvvs.dk196 kr196 krKøb
16Ultrashop279 kr279 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk

PriceData har fulgt prisen på Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk i 187 dage. Laveste pris i perioden er 93 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 111 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 97 kr.

Den nuværende pris på 94 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Energizer batteri industrial C-LR14 1.5V alkaline 10 year shelf life professional pack 12 stk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 202694 kr2 kr (2%)
13. maj 202696 kr2 kr (2%)
7. maj 202694 kr1 kr (1%)
6. maj 202693 kr5 kr (5%)
5. maj 202698 kr4 kr (4%)
1. maj 202694 kr1 kr (1%)
30. apr. 202693 kr5 kr (5%)
9. mar. 202698 kr13 kr (12%)
8. mar. 2026111 kr13 kr (13%)
26. feb. 202698 kr9 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret