Gå til hovedindhold

Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic

PhilipsMundplejeSonisk teknologi med intelligent tryksensorAvanceret tandpleje til sundere tandkødEAN: 8720689021388

Premium elektrisk tandbørste med sonisk teknologi, 4 børstetilstande og intelligent tryksensor for optimal mundpleje og sundere tandkød på blot 2 uger. Læs mere

Pris fra 913 krtil 1.438 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 525 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 865 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 913 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Sonicare 7100 series HX7421 Tandbørste Sort
913 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Eltandbørste Sonicare 7100 series HX7421/01 black
919 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Sonicare 7100 series HX7421 - Tandbørste - sort
931 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort
-9%1.059 kr
Før 1.159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort
-8%1.079 kr
Før 1.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Sonicare 7100 series HX7421 Tandbørste Sort
1.169 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Sonicare sort elektrisk tandbørste serie 7100 HX7421/01
1.172 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips Genopladelig Eltandbørste Sonicare Serie 7100 - HX7421/01
1.438 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Series 7100 HX7421/01 Genopladelig tandbørste
1.438 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK913 kr913 krKøb
2Proshop DK919 kr958 krKøb
3CS MEGASTORE DK931 kr970 krKøb
4Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
5Vivas DK1.079 kr1.148 krKøb
6Ultrashop1.169 kr1.169 krKøb
7Teknikproffset DK1.172 kr1.221 krKøb
8Butik24 DK1.438 kr1.438 krKøb
9Superprice.dk1.438 kr1.438 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Sonicare 7100 Series HX7421/01 - Premium Elektrisk Tandbørste Sort

Philips

Premium elektrisk tandbørste med sonisk teknologi, 4 børstetilstande og intelligent tryksensor for optimal mundpleje og sundere tandkød på blot 2 uger.

• Avanceret tandpleje til sundere tandkød
• Sonisk teknologi med intelligent tryksensor

Beskrivelse

Philips Sonicare 7100 er en avanceret elektrisk tandbørste med næste generations sonisk teknologi som leverer 62.000 børstebevægelser i minuttet. Med 4 specialiserede børstetilstande (Clean, White, Gum Health, Sensitive) og 3 intensitetsniveauer får du 12 tilpasningsmuligheder for optimal mundpleje. Den intelligente tryksensor advarer ved for hårdt tryk og beskytter dit tandkød. G3 Premium Gum Care børstehovedet med fleksible børstehår sikrer skånsom men grundig rengøring. Bluetooth-forbindelse til Sonicare-appen giver realtidsfeedback og BrushSync-teknologi. Batterilevetiden er op til 3 uger på en opladning. Inkluderer premium rejsetaske med opladningsfunktion. Perfekt til dig der ønsker professionel tandpleje derhjemme.

Specifikationer

Timer:Smartimer og BrushPacer for optimal børstetid
Teknologi:Sonisk teknologi med 62.000 børstebevægelser/min
Inkluderet:USB-C oplader, rejsetaske med opladning
Tryksensor:Intelligent sensor advarer ved for hårdt tryk
Børstehoved:G3 Premium Gum Care med fleksible børstehår
Connectivity:Bluetooth 4.0 med Sonicare app-integration
Batterilevetid:Op til 3 uger på en opladning
Strømforsyning:Genopladeligt lithium-ion batteri
Børstetilstande:4 tilstande: Clean, White, Gum Health, Sensitive
Intensitetsniveauer:3 niveauer for tilpasset rengøring

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder batteriet på Philips Sonicare 7100?

Batteriet holder op til 3 uger ved normal brug (2 minutters børstning 2 gange dagligt). Den har også batteriindikator så du ved hvornår den skal oplades.

Kan jeg tilpasse børsteintensiteten?

Ja, du kan vælge mellem 4 børstetilstande (Clean, White, Gum Health, Sensitive) og 3 intensitetsniveauer, hvilket giver dig 12 forskellige kombinationer.

Er den kompatibel med smartphone-appen?

Ja, den har Bluetooth 4.0 og fungerer med Philips Sonicare-appen til iOS og Android for realtidsfeedback og børstehistorik.

Hvad følger med i pakken?

Du får tandbørsten, G3 Premium Gum Care børstehoved, USB-C oplader, oplader-holder og en premium rejsetaske med opladningsfunktion.

Kan den hjælpe med tandkødsproblemer?

Ja, især Gum Health-tilstanden masserer forsigtigt tandkødet og G3 Premium børstehovedet er designet til tandkødspleje. Kliniske studier viser op til 7x sundere tandkød på 2 uger.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic

PriceData har fulgt prisen på Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic i 175 dage. Laveste pris i perioden er 862 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 963 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 898 kr.

Den nuværende pris på 913 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for Elektrisk tandbørste Philips Sonicare 7100 HX7421/01 - sort, genopladelig, sonic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026913 kr6 kr (1%)
27. maj 2026919 kr1 kr (0%)
25. maj 2026918 kr1 kr (0%)
24. maj 2026919 kr6 kr (1%)
14. maj 2026913 kr5 kr (1%)
13. maj 2026918 kr5 kr (1%)
12. maj 2026913 kr5 kr (1%)
11. maj 2026918 kr7 kr (1%)
10. maj 2026911 kr6 kr (1%)
8. maj 2026917 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret