Gå til hovedindhold

Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød

ToshibaHarddiskeEAN: 4260557511282
Pris fra 1.224 krtil 1.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 495 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.113 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1224 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5" USB 3.2 Gen 1
1.224 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5" USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Advance - Harddisk - 4 TB - ekstern (bærbar) - 2.5" - USB 3.2 Gen 1 - rød

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Artikel nr.: HDTCA40ER3CA
EAN: 4260557511282
Varenr.: 996607965
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Toshiba Canvio Advance - 4TB - Ekstern Harddisk - Rød
1.370 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance - 4TB - Ekstern Harddisk - Rød billede

Produktinformation

Ekstern harddisk med 4 TB kapacitet i en kompakt 2,5" bærbar formfaktor, med USB 3.2 Gen 1 (5,0 Gbps) overførselshastigheder samt adgangskodebeskyttelse og automatisk backup. Toshiba Canvio Advance kombinerer et minimalistisk, blankt rødt design med USB bus-drevet bærbarhed og downloadbar backup- og sikkerhedssoftware for at holde filer sikre på farten. Forformateret NTFS til Windows USB 3.2 Gen 1-interface - op til 5,0 Gbps Automatisk backup og adgangskodevalidering Strømforsyning direkte fra USB-port (ingen ekstern strøm) Inkluderer USB Type-A til micro-B-kabel Kompatibel med Windows 8.1/10 og macOS 10.13-10.15 Pålidelig, nem adgang til tusindvis af fotos, videoer og dokumenter med indbygget sikkerhed og Toshiba-kvalitet til daglig bærbar lagring.

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Harddisk Ekstern
Artikel nr.: HDTCA40ER3CA
EAN: 4260557511282
Varenr.: 2889035
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5 USB 3.2 Gen 1
1.539 kr
Til butik
Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 2.5 USB 3.2 Gen 1 billede

Produktinformation

Toshiba Canvio Advance Harddisk 4TB 25 USB 32 Gen 1 Opdag den ideelle løsning til opbevaring med Toshiba Canvio Advance Harddisk på 4TB. Denne eksterne harddisk er designet til dem, der har brug for ekstra plads til deres vigtige data, billeder og videoer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Toshiba
Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 4260557511282
Varenr.: 85012
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød
1.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.224 kr1.224 krKøb
2Proshop DK1.370 kr1.370 krKøb
3Ultrashop1.539 kr1.539 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.798 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød

PriceData har fulgt prisen på Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød i 181 dage. Laveste pris i perioden er 902 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 1.257 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.089 kr.

Den nuværende pris på 1.224 kr er 12% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for Ekstern harddisk Toshiba Canvio Advance 4 TB 2,5" USB Type‑A 2.0/3.2 Gen 1 - Rød de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.224 kr23 kr (2%)
29. maj 20261.201 kr59 kr (5%)
28. maj 20261.142 kr58 kr (5%)
27. maj 20261.200 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.201 kr3 kr (0%)
25. maj 20261.204 kr8 kr (1%)
24. maj 20261.196 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.204 kr32 kr (3%)
22. maj 20261.236 kr4 kr (0%)
21. maj 20261.240 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret