Gå til hovedindhold

Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040

EinhellRedskaberEAN: 4006825616699
Pris fra 167 krtil 229 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 62 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 165 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 167 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Einhell GC-ET 2522 Græstrimmer Elektrisk 12000opm
167 kr
Til butik
Einhell GC-ET 2522 Græstrimmer Elektrisk 12000opm billede

Produktinformation

Einhell GC-ET 2522. Linie, diameter: 1,2 mm, Understøttet linie-længde: 6 m, Rotationshastighed: 12000 rpm. Strømkilde: Elektrisk AC, Strøm: 250 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 230 - 240 V. Vægt: 1,3 kg, Pakkebredde: 120 mm, Pakkedybde: 195 mm

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 3402040
EAN: 4006825616699
Varenr.: 998575192
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Einhell GC-ET 2522 elektrisk græstrimmer 220 mm 230V/250W
185 kr
Til butik
Einhell GC-ET 2522 elektrisk græstrimmer 220 mm 230V/250W billede

Produktinformation

Einhell GC-ET 2522 er en elektrisk græstrimmer som er forsynet med en kraftfuld og robust elektrisk motor med en effekt på 250 Watt, som gør det muligt at arbejde kontinuerligt og nøjagtigt langs plænens kanter, maskinen har en lav vægt og er nem at håndtere. Støttegrebet og tohåndsbetjeningen gør ikke kun arbejdet mindre trættende, men også mere nøjagtigt. Dobbeltsnøren med automatisk fremføring gør arbejdet effektivt og bekvemt. Kabinettet og støttegrebet er udført i slagfast plast af høj kvalitet. Ledningen er forsynet med trækaflastningsclips.Strømforsyning: 230-240 Volt | 50 Hz.Effekt: 250 Watt.Hastighed: 12.000 o/min.Trimmebredde: 22 cm.Snørelængde: 600 cm.Snørediameter: 1,2 mm.Auto fremføring af snøre.

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Graestrimmer
Artikel nr.: 3402040
EAN: 4006825616699
Varenr.: 2859097
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040
229 kr
Til butik
Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040 billede

Produktinformation

Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040Robust elmotorJusterbart støttegreb til brugervenlig håndtering med begge hænderMed dobbeltsnøreAutomatisk fremføring af trimmersnøreKabinet og håndtag udført i slagfast plast i høj kvalitetTrækaflastning til ledningStrømforsyning: 230-240 V | 50 HzEffekt: 250 WHastighed: 12.000 o/minTrimmebredde: 220 mmSnørediameter: 1,2 mmSnørelængde: 600 cm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Einhell
Kategori: Einhell 230V
Vægt: 1g
Artikel nr.: 3402040
EAN: 4006825616699
Varenr.: 2120711

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK167 kr167 krKøb
2Proshop DK185 kr224 krKøb
3Homeshop DK229 kr229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040

PriceData har fulgt prisen på Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040 i 85 dage. Laveste pris i perioden er 165 kr (registreret d. 9. marts 2026), højeste er 185 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 177 kr.

Den nuværende pris på 167 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Einhell Græstrimmer Ø22cm. 230V/250 W - GC-ET 2522 - 3402040 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026167 kr15 kr (8%)
28. maj 2026182 kr3 kr (2%)
9. apr. 2026185 kr1 kr (1%)
16. mar. 2026184 kr19 kr (12%)
9. mar. 2026165 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret