Gå til hovedindhold

Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri

MetaboRedskaberEAN: 4061792176669
Pris fra 1.759 krtil 2.583,9 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 824,9 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.755 kr 13. maj

Sammenlign priser på Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1759 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 Buskrydder Elektrisk 0-6000opm
1.759 kr
Til butik
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 Buskrydder Elektrisk 0-6000opm billede

Produktinformation

Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - Kratskærer - ledningfri - 18 V - 0-6000 opm - 40 cm - 3.5 kg

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Artikel nr.: 601610850
EAN: 4061792176669
Varenr.: 998711158
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 601610850 Akku-buskryddere
2.250 kr
Til butik
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 601610850 Akku-buskryddere billede

Produktinformation

Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 601610850 Akku-buskryddereStøjsvag batteridrevet buskrydder med kompakt rundt greb for effektivt arbejde på stederhvor pladsen er trangAlsidig i brug med dobbelt trådspole til græstrimning eller kniv (tilbehør) til krat og buskeNem forlængelse af tråden ved kort tryk på spolehovedet under arbejdetMetabo Quick skift af tråd: hurtigt og uden brug af værktøjuden at tage spolen af eller åbne denStærk kulfri motor giver stor skærekapacitet og lang driftstid for hver ba...

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Metabo Akku maskiner
Vægt: 20g
Artikel nr.: 601610850
EAN: 4061792176669
Varenr.: 2161639
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - brush cutter - electric - cordless
2.277 kr
Til butik
Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - brush cutter - electric - cordless billede

Produktinformation

Buskrydder leverer ledningsfri 18 V kraft med 0-6000 rpm hastighedsområde og en 40 cm skærebredde i et 3.5 kg design. Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 er en elektrisk, ledningsfri buskrydder med kulfri motor, bøjlehåndtag, trinløs hastighedsregulering og hurtig trådskift for effektiv trimning og rydning. Ledningsfri drift med 18 V batteriforsyning Kulfri motor 0-6000 rpm hastighedsområde 40 cm skærebredde Hurtig trådskift Trinløs hastighedsregulering Inkl. skulderrem, dobbelttrådsspole (2 mm tråd, 4 m), kombinationsnøgle og skærm Designet til at holde klipningen jævn og kontrolleret med praktiske funktioner, der hjælper dig med at arbejde komfortabelt.

Produktspecifikationer

Mærke: Metabo
Kategori: Akku Lader
Artikel nr.: 601610850
EAN: 4061792176669
Varenr.: 3444472
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri
2.419 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Buskrydder m/rundt greb FSD 36-18 LTX BL 40 solo
-22%2.583,9 kr
Før 3.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.759 kr1.759 krKøb
2Homeshop DK2.250 kr2.250 krKøb
3Proshop DK2.277 kr2.277 krKøb
4Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
5Vivas DK2.419 kr2.588 krKøb
6Globaltools.dk2.583,9 kr2.583,9 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri

PriceData har fulgt prisen på Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.752 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 1.792 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.773 kr.

Den nuværende pris på 1.759 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Græstrimmer/buskrydder Metabo FSD 36-18 LTX BL 40 - 40 cm, batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.759 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.757 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.758 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.757 kr2 kr (0%)
13. maj 20261.755 kr3 kr (0%)
7. maj 20261.758 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.759 kr3 kr (0%)
30. apr. 20261.762 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.763 kr6 kr (0%)
26. apr. 20261.757 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret