Gå til hovedindhold

Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046)

EgloCentral styring af hjemmetEAN: 9008606221837
Pris fra 699 krtil 1.059 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 499 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 699 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046)
699 kr
Til butik
Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046) billede

Produktinformation

Eglo Salobrena-Z er en moderne LED loftlampe fra EGLOs Connect.Z-serie, designet til indendørs brug. Den kvadratiske lampe måler 59,5 x 59,5 cm med en lav profil på 5 cm, hvilket gør den ideel til montering direkte i loftet. Det robuste kabinet i hvidlakeret aluminium kombineret med en hvid plastskærm sikrer både holdbarhed og et stilrent udtryk.Loftlampen har integrerede LED-dioder med en effekt på 33W og leverer op til 4100 lumen. Lyset er tunable white, så du nemt kan justere farvetemperaturen fra varmt hvidt (2700K) til køligt dagslys (6500K) efter behov. Lampen er fuldt dæmpbar, hvilket giver fleksibel belysning til alle rum og situationer.Salobrena-Z kan styres via EGLOs Connect.Z-app samt med den medfølgende fjernbetjening. Loftlampen understøtter både ZigBee 3.0-standarden og Bluetooth, så den kan integreres i dit eksisterende smart home-system. Den er kompatibel med Google Assistant og Amazon Alexa, hvilket gør stemmestyring og automatisering muligt. Med den indbyggede memory-funktion huskes dine sidste lysindstillinger automatisk.IP20-beskyttelse mod faste objekter og lavspændingsstød.Beskyttelsesklasse 2 for dobbeltisolering og øget elektrisk sikkerhed.Energiklasse F med LED-teknologi sikrer lavt energiforbrug – det samlede energiforbrug inklusiv driver er maksimalt 36W.Integreret LED kan udskiftes af fagfolk, inklusive driver.Netto vægt: 3,47 kg.Vælg Eglo Salobrena-Z for en stilren, energieffektiv og smart styrbar loftlampe, der bringer fleksibel, moderne belysning til dit hjem. Oplev enkel betjening med app eller stemme – bestil nu og løft din indretning.

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Loftlampe
Artikel nr.: 9008606221837
EAN: 9008606221837
Varenr.: 9008606221837
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 59x59 cm
762 kr
Til butik
Eglo Z Salo panel, hvid, 59x59 cm billede

Produktinformation

Smart LED panel fra Eglo med zigbee styring Salo LED panel fra Eglo er et smartstyret LED panel i hvid. Via. en app kan du styre lyset i panelet fra 2700K-6500K og i 50.000 hvide nuancer. Et LED panel der gør sit bedste og som i den grad passer ind i ethv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Indendørslamper
Farve: white
Størrelse: 595 x 595 x 50 mm
EAN: 9008606221837
Varenr.: 4242803906
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 59x59 cm
-14%769 kr
Før 892 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eglo Z Salo panel, hvid, 59x59 cm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Belysning
Farve: white
Størrelse: 595 x 595 x 50 mm
EAN: 9008606221837
Varenr.: 4242803906
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 59x59 cm
769 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 59x59 cm
892 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Salobrena-Z panel hvid 59,5x59,5 - TW - Zigbee, Bluetooth
956 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z SALO SMART panel hvid M/TUNABLE WHITE
990 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT-Z SALOBRENA-Z loftlampe i hvid
1.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK699 kr699 krKøb
2LavprisEl762 kr762 krKøb
3LavprisVVS769 kr769 krKøb
4Greenline769 kr769 krKøb
5BilligVVS DK892 kr892 krKøb
6Teknikproffset DK956 kr1.015 krKøb
7Proshop DK990 kr1.029 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.059 kr1.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046)

PriceData har fulgt prisen på Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 499 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 706 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 641 kr.

Den nuværende pris på 699 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 59,5x59,5 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900046) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026699 kr142 kr (25%)
3. maj 2026557 kr3 kr (1%)
2. maj 2026560 kr3 kr (1%)
1. maj 2026563 kr3 kr (1%)
30. apr. 2026566 kr3 kr (1%)
28. apr. 2026569 kr3 kr (1%)
27. apr. 2026572 kr3 kr (1%)
26. apr. 2026575 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026578 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026581 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret