Gå til hovedindhold

Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045)

EgloCentral styring af hjemmetEAN: 9008606221820
Pris fra 649 krtil 757 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 108 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 163,35 kr 17. mar.

Sammenlign priser på Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 649 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045)
649 kr
Til butik
Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045) billede

Produktinformation

Eglo Salobrena-Z er en avanceret LED loftlampe i et kvadratisk, minimalistisk design på 45 x 45 cm. Lampen er fremstillet i hvidt aluminium med en hvid plastskærm, hvilket giver en holdbar og let konstruktion med en nettovægt på kun 1,55 kg. Med sin slanke profil på blot 5 cm og skjult loftmontering installeres lampen helt tæt til loftet, hvilket sikrer et elegant og tidløst udtryk i enhver indretning.Lampen er udstyret med integrerede LED-dioder på 21,5 W og leverer et kraftigt lysudbytte på 2500 lumen. Du kan frit justere farvetemperaturen fra 2700 K (varmt hvidt) til 6500 K (køligt hvidt) samt benytte dæmpefunktionen til at få netop den lysstyrke, du ønsker. Hukommelsesfunktionen sikrer, at lampens indstillinger bevares efter slukning.Salobrena-Z er kompatibel med Smart Home Connect.Z og understøtter både Bluetooth og ZigBee 3.0 for nem trådløs betjening via app. Lampen kan desuden styres med eksterne fjernbetjeninger (købes separat) og er integrerbar med Google Assistant og Amazon Alexa, så du kan styre lyset med stemmen – smart, bekvemt og håndfrit.Med Eglo Salobrena-Z får du en innovativ loftlampe, der kombinerer moderne smart home-teknologi, langtidsholdbare materialer og fleksibel LED belysning. Den perfekte løsning til dig, der ønsker effektiv, justerbar og sikker belysning med et diskret og elegant udtryk.Opgrader dit hjem med denne smarte og energieffektive LED loftlampe fra Eglo.

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Loftlampe
Artikel nr.: 9008606221820
EAN: 9008606221820
Varenr.: 9008606221820
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 45x45 cm
723 kr
Til butik
Eglo Z Salo panel, hvid, 45x45 cm billede

Produktinformation

Smart LED panel fra Eglo med zigbee styring Salo LED panel fra Eglo er et smartstyret LED panel i hvid. Via. en app kan du styre lyset i panelet fra 2700K-6500K og i 50.000 hvide nuancer. Et LED panel der gør sit bedste og som i den grad passer ind i ethv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Indendørslamper
Farve: White
Størrelse: 45 cm x 45 cm x 5 cm
EAN: 9008606221820
Varenr.: 4242803896
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 45x45 cm
729 kr
Til butik
Eglo Z Salo panel, hvid, 45x45 cm billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eglo
Kategori: Indendørslamper
Farve: White
Størrelse: 45 cm x 45 cm x 5 cm
EAN: 9008606221820
Varenr.: 4242803896
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 45x45 cm
729 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Eglo Z Salo panel, hvid, 45x45 cm
735 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EGLO CONNECT.Z SALO SMART panel hvid M/TUNABLE WHITE
744 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Eglo Salobrena-Z panel hvid 45x45 - TW - Zigbee, Bluetooth
757 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Butik24 DK649 kr649 krKøb
2LavprisEl723 kr723 krKøb
3Greenline729 kr729 krKøb
4LavprisVVS729 kr729 krKøb
5BilligVVS DK735 kr735 krKøb
6Proshop DK744 kr783 krKøb
7Teknikproffset DK757 kr816 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045)

PriceData har fulgt prisen på Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 163,35 kr (registreret d. 17. marts 2026), højeste er 649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 556 kr.

Den nuværende pris på 649 kr er 17% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Eglo Salobrena-Z LED Loftlampe 45x45 cm Hvid - Smart Home Connect.Z (900045) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 2026649 kr40 kr (7%)
9. maj 2026609 kr40 kr (6%)
3. maj 2026649 kr63 kr (11%)
24. apr. 2026586 kr25 kr (4%)
23. apr. 2026611 kr25 kr (4%)
3. apr. 2026586 kr43 kr (7%)
2. apr. 2026629 kr60 kr (11%)
28. mar. 2026569 kr405,65 kr (248%)
17. mar. 2026163,35 kr455,65 kr (74%)
5. mar. 2026619 kr55 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret