Gå til hovedindhold

EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2

EatonEludstyrEAN: 5703498701507
Pris fra 731 krtil 798,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 67,75 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 555 kr 30. apr.

Sammenlign priser på EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 731 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2
731 kr
Til butik
EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: Stærkstrøms artikler
Farve: 1
Artikel nr.: 741C2092
EAN: 5703498701507
Varenr.: 1435402
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton HF4B 600/5A KL 0,2S/0,2 5/7,5VA Strømtransformer
731 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MÅLETRAFO HF4B 600/5 741C2092
736,84 kr
Til butik
MÅLETRAFO HF4B 600/5 741C2092 billede

Produktinformation

Måletrafo HF4B 600/5A Yd/kl 5VA/0,2s, 7,5VA/0,2 Pri. leder max 10x40 eller Ø 28mm Spændstykke 741C0256 Plomberbart dæksel 741C0221 Indlæg 741C0329 Beslag (for montage på underlag) 741H0230 DIN-skinnebeslag 741C0243

Produktspecifikationer

Mærke: EATON
EAN: 5703498701507
Varenr.: 15842448834895
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Strømtransformer hfb4 600/5a
744 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Måletrafo hf4b 600/5 741c2092
798,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK731 kr770 krKøb
2Proshop DK731 kr770 krKøb
3EL-GROSSISTEN736,84 kr736,84 krKøb
4Elvvs.dk744 kr744 krKøb
5MaintainIt798,75 kr798,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2

PriceData har fulgt prisen på EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 i 166 dage. Laveste pris i perioden er 519 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 733 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 654 kr.

Den nuværende pris på 731 kr er 12% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for EATON Strømtransformer HF4B, 600/5, klasse 5VA/0,2s-7,5VA/0,2 indvendig diameter 28mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026731 kr1 kr (0%)
22. maj 2026732 kr1 kr (0%)
19. maj 2026733 kr178 kr (32%)
30. apr. 2026555 kr36 kr (7%)
20. dec. 2025519 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret