Gå til hovedindhold

EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2

EatonEludstyrEAN: 5703498701446
Pris fra 568 krtil 841,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 273,25 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 568 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2
568 kr
Til butik
EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: Stærkstrømsartikler
Farve: 1
Artikel nr.: 741C2086
EAN: 5703498701446
Varenr.: 1401805
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton HF4B 300/5A KL 0,2S/0,2 2/3VA Strømtransformer
568 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MÅLETRAF.HF4B 300/5A 741C2086
768,97 kr
Til butik
MÅLETRAF.HF4B 300/5A 741C2086 billede

Produktinformation

Måletrafo HF4B 300/5A Yd/kl 2VA/0,2s, 3VA/0,2 Pri. leder max 10x40 eller Ø 28mm Spændstykke 741C0256 Plomberbart dæksel 741C0221 Indlæg 741C0329 Beslag (for montage på underlag) 741H0230 DIN-skinnebeslag 741C0243

Produktspecifikationer

Mærke: EATON
EAN: 5703498701446
Varenr.: 15842451652943
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Måletraf.hf4b 300/5a 741c2086
833,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Eaton Strømtrafo hf4b 300/5 741c2086
841,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK568 kr607 krKøb
2Proshop DK568 kr607 krKøb
3EL-GROSSISTEN768,97 kr768,97 krKøb
4MaintainIt833,75 kr833,75 krKøb
5vvsfittings.dk841,25 kr841,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2

PriceData har fulgt prisen på EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 i 166 dage. Laveste pris i perioden er 536 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 569 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 562 kr.

Den nuværende pris på 568 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for EATON Strømtransformer HF4B, 300/5A, klasse 2VA/0,2s-4VA/0,2 indvendig diameter 29mm/10x40mm Nøjagtighedsklasse: 0,2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026568 kr1 kr (0%)
9. maj 2026569 kr1 kr (0%)
1. maj 2026568 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026569 kr33 kr (6%)
20. dec. 2025536 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret