Gå til hovedindhold

Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer

DysonHårplejeNural™ sensorerProfessionel hårstylingEAN: 5025155094402

Dysons mest intelligente hårtørrer med Nural™-sensorer, Time of Flight teknologi og attachment learning. Beskytter håret mod varmeskader med 1600W kraft. Læs mere

Pris fra 3.789 krtil 4.029 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (6% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.177 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3789 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Dyson Supersonic Nural™ Hairdryer Ceramic Patina/Topaz
3.789 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Dyson Supersonic Nural Hair Dryer Ceramic Patina/Topaz
3.790 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer
4.029 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK3.789 kr3.789 krKøb
2Lyko DK3.790 kr3.790 krKøb
3Ultrashop4.029 kr4.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Dyson Supersonic Nural HD16 Hårtørrer Ceramic Patina/Topaz

Dyson

Dysons mest intelligente hårtørrer med Nural™-sensorer, Time of Flight teknologi og attachment learning. Beskytter håret mod varmeskader med 1600W kraft.

• Professionel hårstyling
• Nural™ sensorer

Beskrivelse

Dyson Supersonic Nural HD16 er revolutionerende hårtørrer med Nural™-sensorer som automatisk tilpasser varme og luftstrøm. Time of Flight-sensoren måler afstand til håret og justerer temperaturen for optimal hovedbundsbeskyttelse. Attachment learning genkender hvert stylingtilbehør og husker dine præferencer. Accelerometer deaktiverer varme når hårtørreren lægges ned. Med 5 intelligente magnetiske tilbehør: Gentle air til skånsom tørring, Styling concentrator til præcision, Flyaway-tilbehør mod flyvsk hår, Wave+Curl diffuser til krøller og Wide tooth comb til krøllet hår. 4 varmeindstillinger (28-100°C) og 3 hastighedsindstillinger giver fuld kontrol. Digital V9 motor leverer kraftig 1600W effekt uden ekstrem varme. Elegant Ceramic Patina/Topaz finish med balanceret vægtfordeling.

Specifikationer

Farve:Ceramic Patina/Topaz
Motor:Digital V9 motor, 1600W
Vægt:650g
Lydniveau:Akustisk optimeret design
Teknologi:Intelligent varmekontrol måler 40 gange/sek
Tilbehør:5 magnetiske: Gentle air, Styling concentrator, Flyaway, Wave+Curl diffuser, Wide tooth comb
Målgruppe:Alle hårtyper
Nural sensorer:Time of Flight sensor, Hall sensor, Accelerometer
Varmeindstillinger:4 niveauer: 28°C, 60°C, 80°C, 100°C
Hastighedsindstillinger:3 niveauer: Lav, Medium, Høj

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvad er Nural™-sensorerne i Dyson Supersonic Nural HD16?

Hårtørreren har tre intelligente sensorer: Time of Flight-sensor måler afstand til håret og justerer temperaturen automatisk, Hall-sensor genkender tilbehør og husker præferencer, og accelerometer deaktiverer varme når maskinen lægges ned.

Hvordan beskytter den mit hår mod varmeskader?

Den intelligente varmekontrol måler lufttemperaturen over 40 gange i sekundet og Time of Flight-sensoren reducerer automatisk varmen når den kommer tæt på håret. Dette forhindrer overophedning og bevarer hårets naturlige glans.

Hvilke tilbehør følger med og hvad bruges de til?

Den leveres med 5 magnetiske tilbehør: Gentle air til skånsom tørring på tæt hold, Styling concentrator til præcisionsstyling, Flyaway-tilbehør skjuler flyvsk hår, Wave+Curl diffuser til krøller med mindre krus, og Wide tooth comb former krøllet hår.

Er den egnet til alle hårtyper?

Ja, med 4 varmeindstillinger (28-100°C) og 3 hastighedsindstillinger samt specialiserede tilbehør til glat hår, krøller og alt derimellem, er den designet til at passe alle hårtyper og stylingbehov.

Hvor lang er garantien og hvordan registrerer jeg produktet?

Dyson giver 2 års garanti når produktet registreres på dyson.dk/register. Her kan du også få support og bestille reservedele. Produktet skal være ubrugt for returret hos forhandlere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer

PriceData har fulgt prisen på Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer i 174 dage. Laveste pris i perioden er 3.040 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 3.789 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.296 kr.

Den nuværende pris på 3.789 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Dyson Supersonic Nural HD16 Ceramic Patina/Topaz Hårtørrer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.789 kr401 kr (12%)
25. maj 20263.388 kr1 kr (0%)
30. apr. 20263.387 kr48 kr (1%)
29. apr. 20263.435 kr288 kr (8%)
22. apr. 20263.723 kr13 kr (0%)
21. apr. 20263.736 kr482 kr (15%)
19. apr. 20263.254 kr62 kr (2%)
18. apr. 20263.192 kr8 kr (0%)
16. apr. 20263.184 kr7 kr (0%)
10. apr. 20263.177 kr221 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret