Gå til hovedindhold

Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag

DuravitSanitetPhilippe Starck designBadeværelse og WCEAN: 4021534224171

Duravit Starck 3 Toiletsæde i hvid hård plast med rustfri stålhængsler. Stilfuldt design fra Philippe Starck uden softclose og quick release. Læs mere

Pris fra 604 krtil 812,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 208,5 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 575 kr 2. jun.

Sammenlign priser på Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 604 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Duravit Starck 3 toiletsde, hvid
604 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duravit 0063810000, Starck 3, Hvid, CE
604 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duravit starck 3 toiletsæde hvid
612 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duravit Starck 3 toiletbræt, hvid
639 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duravit Starck 3 toiletsæde, hvid
675 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Duravit Starck 3 toiletsæde
713,75 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag
812,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK604 kr604 krKøb
2CS MEGASTORE DK604 kr643 krKøb
3Proshop DK612 kr651 krKøb
4LavprisVVS639 kr639 krKøb
5BilligVVS DK675 kr675 krKøb
6vvsfittings.dk713,75 kr713,75 krKøb
7MaintainIt812,5 kr812,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duravit Starck 3 Toiletsæde Hvid

Duravit

Duravit Starck 3 Toiletsæde i hvid hård plast med rustfri stålhængsler. Stilfuldt design fra Philippe Starck uden softclose og quick release.

• duravit toiletsæde
• starck toiletsæde
• hvidt toiletsæde
• philippe starck
• Badeværelse og WC
• Philippe Starck design

Beskrivelse

Duravit Starck 3 Toiletsæde er et elegant og funktionelt toiletsæde designet af Philippe Starck. Sædet er fremstillet i hvid hård plast og udstyret med rustfri stålhængsler, der sikrer lang holdbarhed. Denne model er uden softclose og quick release funktioner, hvilket gør den til et enkelt og prisvenligt valg. Sædet passer perfekt til Duravit Starck 3 toiletter og er nem at montere. Med sit rene, minimalistiske design bidrager det til et moderne og stilrent badeværelse. Toiletsædet er robust og let at rengøre, hvilket gør det ideelt til både private hjem og erhverv.

Specifikationer

farve:Hvid
vægt:2,3 kg
designer:Philippe Starck
hængsler:Rustfri stål
materiale:Hård plast
softclose:Nej
typenummer:0063810000
varenummer:614702000
quick_release:Nej

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer dette sæde til alle Starck 3 toiletter?

Dette toiletsæde er designet specifikt til Duravit Starck 3 toiletter. Vær opmærksom på at der kan være små dimensionsforskelle mellem modeller.

Har toiletsædet softclose funktion?

Nej, denne model er uden softclose funktion. Duravit tilbyder også en version med softclose og quick release.

Hvor nemt er det at montere sædet?

Toiletsædet er nemt at montere med de medfølgende rustfri stålhængsler og standard monteringsbeslag.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag

PriceData har fulgt prisen på Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag i 182 dage. Laveste pris i perioden er 530 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 594 kr.

Den nuværende pris på 604 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Duravit starck 3 toiletsæde fast beslag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026604 kr29 kr (5%)
2. jun. 2026575 kr4 kr (1%)
1. jun. 2026579 kr4 kr (1%)
26. maj 2026575 kr29 kr (5%)
24. maj 2026604 kr29 kr (5%)
17. maj 2026575 kr29 kr (5%)
16. maj 2026604 kr29 kr (5%)
12. maj 2026575 kr30 kr (5%)
11. maj 2026605 kr30 kr (5%)
3. maj 2026575 kr30 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret