Gå til hovedindhold

Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler

DuravitSanitetSoftClose-funktionReservedel og reparationEAN: 4021534427466

Original Duravit beslag til Starck 3 toiletsæde med SoftClose-funktion. Rustfrit stål hængsler til model 614702500. Nem udskiftning. Læs mere

Pris fra 184 krtil 215 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 177 kr 26. maj

Sammenlign priser på Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 184 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler
184 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Beslag til Starck 3 sæde med SoftClose
199,04 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duravit beslag til Starck 3 sæde med SoftClose
209 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duravit Beslag t/Starck 3 toiletsæde m/softclose
215 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK184 kr223 krKøb
2EL-GROSSISTEN199,04 kr199,04 krKøb
3CompletVVS209 kr209 krKøb
4BilligVVS DK215 kr215 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duravit Beslag til Starck 3 Sæde med SoftClose

Duravit

Original Duravit beslag til Starck 3 toiletsæde med SoftClose-funktion. Rustfrit stål hængsler til model 614702500. Nem udskiftning.

• duravit beslag
• starck 3 reservedele
• toiletsæde hængsler
• softclose beslag
• wc-sæde beslag
• Reservedel og reparation
• SoftClose-funktion

Beskrivelse

Duravit beslag til Starck 3 toiletsæde med SoftClose er en original reservedel designet til at erstatte slidte eller ødelagte hængsler på din Duravit Starck 3 toiletsæde. Dette præcisionsfremstillede beslag er lavet af rustfrit stål og sikrer pålidelig SoftClose-funktion, så toiletsædet lukker lydløst og kontrolleret. Beslaget er specifikt kompatibelt med Duravit Starck 3 toiletsæde model 614702500 og leveres med alle nødvendige monteringskomponenter. Installation kræver grundlæggende værktøj og kan udføres af de fleste hjemmegørere. Med dette kvalitetsbeslag kan du genoprette din toiletsædes fulde funktionalitet og forlænge dens levetid betydeligt. Duravit står for over 200 års tysk kvalitetshåndværk og innovation inden for sanitetsløsninger.

Specifikationer

type:toiletsæde beslag
vægt:0,131 kg
garanti:Duravit standardgaranti
funktion:SoftClose
materiale:rustfrit stål
kompatibilitet:Starck 3 model 614702500
producent_varenummer:0061381000
monteringskomponenter:inkluderet

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer dette beslag til min Starck 3 toiletsæde?

Ja, dette beslag er specifikt designet til Duravit Starck 3 toiletsæde model 614702500. Kontroller dit toiletsædes modelnummer før køb.

Er det svært at montere beslaget selv?

Nej, monteringen kræver kun grundlæggende værktøj og kan udføres af de fleste. Alle monteringskomponenter er inkluderet i pakken.

Hvor længe holder SoftClose-funktionen?

Med dette kvalitetsbeslag i rustfrit stål kan du forvente mange års pålidelig SoftClose-funktion ved normal brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler

PriceData har fulgt prisen på Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler i 181 dage. Laveste pris i perioden er 167 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 213 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 193 kr.

Den nuværende pris på 184 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Duravit Beslag til sæder med - SoftClose Rustfri stål hængsler de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026184 kr7 kr (4%)
26. maj 2026177 kr7 kr (4%)
24. maj 2026184 kr7 kr (4%)
17. maj 2026177 kr22,04 kr (11%)
16. maj 2026199,04 kr22,04 kr (12%)
12. maj 2026177 kr16,71 kr (9%)
11. maj 2026193,71 kr16,71 kr (9%)
3. maj 2026177 kr20 kr (10%)
9. mar. 2026197 kr14 kr (7%)
8. mar. 2026211 kr14 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret