Gå til hovedindhold

Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå

DukaEludstyrEAN: 5708605003987
Pris fra 127 krtil 199 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 72 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 127 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka lamelventil, Ø100 mm, 180x180 mm, grå
127 kr
Til butik
Duka lamelventil, Ø100 mm, 180x180 mm, grå billede

Produktinformation

Lamelventil med løse lameller, der åbner for indvendig luftstrøm. Der er påsat overgangsstykke til Ø100 mm rør. Mål: A: 180 x B: 180 x C: 28 mm Lamelventilen anvendes i forbindelse med ventilatorer, emhætter og tørretumblere.

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Tilbehør & fittings
Farve: gray
Størrelse: 180x180 mm, Ø100 mm
EAN: 5708605003987
Varenr.: 1978003989
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå
138 kr
Til butik
Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå billede

Produktinformation

Lamelventil type 70 påsat overgangsstykke Ø100 mm. Ventil med løse lameller, der åbner for indvendig luftstrøm, men minimerer vindgener udefra. Anvendes i forbindelse med ventilatorer, emhætter og tørretumblere.

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Ventilation
Artikel nr.: 800533
EAN: 5708605003987
Varenr.: 3266670
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka lamelventil, Ø100 mm, 180x180 mm, grå
139 kr
Til butik
Duka lamelventil, Ø100 mm, 180x180 mm, grå billede

Produktinformation

Flad lamelventil til runde murgennemføringsrør Denne lamelventil er en flad model, der anvendes på mur og kombineres med runde murgennemføringsrør. Den kan opsættes i kombination med fx ventilatorer, emhætter og tørretumblere for at opretholde en ventiler...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Duka
Kategori: Tilbehør & fittings
Farve: gray
Størrelse: 180x180 mm, Ø100 mm
EAN: 5708605003987
Varenr.: 1978003989
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka lamelventil, 180 x 180 mm, Ø100 mm, grå
139 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka lamelventil, Ø100 mm, 180x180 mm, grå
165 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duka lamelventil type 70/10C 180X180 mm Ø100 mm. Grå
178 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka lamelventil, Ø100 mm, 180x180 mm, grå
185 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Lamelventil 70/10C Grå - 800533
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl127 kr127 krKøb
2Proshop DK138 kr177 krKøb
3Greenline139 kr139 krKøb
4LavprisVærktøj139 kr139 krKøb
5BilligVVS DK165 kr165 krKøb
6Elvvs.dk178 kr178 krKøb
7LavprisVVS185 kr185 krKøb
8Homeshop DK199 kr199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå

PriceData har fulgt prisen på Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå i 180 dage. Laveste pris i perioden er 127 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 154 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 138 kr.

Den nuværende pris på 127 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Duka Lamelventil Type 70/10C, 180x180 mm, Ø100 mm, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026127 kr11 kr (8%)
30. maj 2026138 kr11 kr (9%)
12. maj 2026127 kr11 kr (8%)
11. maj 2026138 kr11 kr (9%)
24. apr. 2026127 kr12 kr (9%)
23. apr. 2026139 kr12 kr (9%)
2. mar. 2026127 kr12 kr (9%)
14. feb. 2026139 kr15 kr (10%)
13. feb. 2026154 kr15 kr (11%)
8. feb. 2026139 kr15 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret