Gå til hovedindhold

Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm

DukaEludstyrØ160x1000mm størrelseVentilationssystem udvidelseEAN: 5708605013511

Duka Forlængerstykke One Ø160x1000mm er professionel ventilationstilbehør til udvidelse af Duka One ventilationssystemer med høj kvalitet. Læs mere

Pris fra 355 krtil 837 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 482 kr (58% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 355 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka One forlængerstykke - Ø160x1000 mm
355 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Forlængerstykke til Duka One
370,72 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka One forlængerstykke, Ø160 x 1000 mm
389 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm
399 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka One Forlængerstykke Ø160x1000 mm
475 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka One forlængerstykke Ø160x1000 mm
539 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Forlængerstykke Duka One ø160X1000mm
837 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl355 kr355 krKøb
2EL-GROSSISTEN370,72 kr370,72 krKøb
3Greenline389 kr389 krKøb
4Homeshop DK399 kr399 krKøb
5BilligVVS DK475 kr475 krKøb
6CompletVVS539 kr539 krKøb
7CS MEGASTORE DK837 kr1.036 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm

Duka

Duka Forlængerstykke One Ø160x1000mm er professionel ventilationstilbehør til udvidelse af Duka One ventilationssystemer med høj kvalitet.

• ventilationsrør
• luftkanal
• duka tilbehør
• ventilation forlænger
• kanal udvidelse
• duka one tilbehør
• Ventilationssystem udvidelse
• Ø160x1000mm størrelse

Beskrivelse

Duka Forlængerstykke One Ø160x1000mm er et professionelt ventilationstilbehør designet specifikt til Duka One ventilationssystemer. Dette forlængerstykke har en diameter på 160mm og en længde på 1000mm, hvilket gør det ideelt til at udvide eksisterende ventilationskanaler.

Produktet er fremstillet af Duka, der er kendt for deres kvalitets ventilationsløsninger til private og erhvervsmæssige formål. Forlængerstykket er kompatibelt med Duka One serien og sikrer optimal luftcirkulation gennem hele ventilationssystemet.

Med varenummer 359117 er dette tilbehør perfekt til renovering eller udvidelse af ventilationsanlæg i boliger og erhvervsbygninger. Det robuste design garanterer lang holdbarhed og pålidelig funktion.

Specifikationer

længde:1000 mm
diameter:160 mm
materiale:Ventilationsrør
anvendelse:Ventilationsforlængelse
varenummer:359117
kompatibilitet:Duka One serie

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke Duka One systemer er dette forlængerstykke kompatibelt med?

Forlængerstykket passer til alle Duka One ventilationssystemer med Ø160mm tilslutning og sikrer optimal kompatibilitet.

Hvor lang holdbarhed har produktet?

Duka forlængerstykker er bygget til lang holdbarhed og kan bruges i mange år med minimal vedligeholdelse i normale ventilationssystemer.

Kan jeg installere det selv?

Installation kræver grundlæggende ventilationskendskab. Vi anbefaler professionel installation for at sikre optimal funktion og overholdelse af bygningsregler.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm

PriceData har fulgt prisen på Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 355 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 376 kr.

Den nuværende pris på 355 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Duka Forlængerstykke Duka One Ø160x1000mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026355 kr15,72 kr (4%)
30. maj 2026370,72 kr15,72 kr (4%)
14. maj 2026355 kr
10. maj 2026355,8 kr12,2 kr (3%)
24. apr. 2026368 kr31 kr (8%)
23. apr. 2026399 kr31 kr (8%)
2. mar. 2026368 kr10 kr (3%)
21. jan. 2026378 kr8 kr (2%)
20. jan. 2026386 kr8 kr (2%)
19. jan. 2026378 kr8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret