Gå til hovedindhold

Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid

DukaEludstyr25mm mineraluldsisoleringVentilation og kondensisoleringEAN: 5708605001488

Duka isoleret flexslange i PE med 25mm isolering. Tåler temperaturer op til 70-80°C og minimerer kondensdannelse i kolde loftsrum og ventilation. Læs mere

Pris fra 684 krtil 1.085 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 401 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 667 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 684 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka iso-flex slange PE Ø162 - Ø162X4000MM
684 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid
685 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø162 mm, 4000 mm
686 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Isoleret PE flexslange, Ø162 - 4000 mm
729 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø162 mm, 4000 mm
799 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Isoleret flexslange PE Ø162 x 4000 mm, hvid
817,74 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø162 mm, 4000 mm
985 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Duka isoleret flexslange pe Ø162X4000mm
1.012,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duka isoleret flexslange pe Ø162X4000mm
1.020 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Flexslange Isoleret - 109646
1.050 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø162 mm, 4000 mm
1.085 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK684 kr723 krKøb
2Proshop DK685 kr724 krKøb
3LavprisEl686 kr686 krKøb
4LavprisVærktøj729 kr729 krKøb
5Greenline799 kr799 krKøb
6EL-GROSSISTEN817,74 kr817,74 krKøb
7BilligVVS DK985 kr985 krKøb
8vvsfittings.dk1.012,5 kr1.012,5 krKøb
9Elvvs.dk1.020 kr1.020 krKøb
10Homeshop DK1.050 kr1.050 krKøb
11LavprisVVS1.085 kr1.085 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Isoleret flexslange PE Ø162 x 4000 mm

Duka

Duka isoleret flexslange i PE med 25mm isolering. Tåler temperaturer op til 70-80°C og minimerer kondensdannelse i kolde loftsrum og ventilation.

• flexslange
• ventilationsslange
• isoleret slange
• aftrækslange
• kondensisolering
• pe slange
• mineraluld isolering
• Ventilation og kondensisolering
• 25mm mineraluldsisolering

Beskrivelse

Duka isoleret flexslange PE Ø162 x 4000 mm er en fleksibel ventilationsslange fremstillet i 0,13 mm polyethylen med 25 mm isolering af mineraluld. Slangen er ideel til ventilationssystemer, hvor den skal passere gennem kolde rum som loftsrum, da isoleringen minimerer kondensdannelse når varm luft passerer gennem. Produktet tåler temperaturer op til 70-80°C og er brandhæmmende samt kategoriseret som svært antændelig. Slangen egner sig perfekt som aftræk til emhætter, bad og køkkener. Den hvide slange har en udvendig grå dækfolie og skal strækkes helt ud ved montering for optimal luftgennemstrømning. Produktet er udviklet af Duka, der specialiserer sig i ventilationsløsninger til boliger med fokus på sundt indeklima og energieffektivitet.

Specifikationer

farve:Hvid med grå dækfolie
vægt:1,97 kg
typenr:109646
længde:4000 mm
diameter:Ø162 mm
isolering:25 mm mineraluld
materiale:Polyethylen (PE) 0,13 mm
brandhæmning:Svært antændelig
leverandørnr:109646
temperaturbestandighed:70-80°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan slangen bruges til emhætter?

Ja, slangen er perfekt som aftræk til emhætter, bad og køkkener takket være temperaturbestandigheden op til 70-80°C.

Hvorfor er isoleringen vigtig?

Isoleringen minimerer kondensdannelse når varm luft passerer gennem kolde rum som loftsrum og sikrer optimal ventilationseffekt.

Er slangen brandsikker?

Ja, slangen er brandhæmmende og kategoriseret som svært antændelig, hvilket gør den sikker til ventilationsinstallationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid

PriceData har fulgt prisen på Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid i 180 dage. Laveste pris i perioden er 667 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 759 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 691 kr.

Den nuværende pris på 684 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 42 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Duka Flexslange med isolering Ø162x4000 mm, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026684 kr1 kr (0%)
27. maj 2026685 kr1 kr (0%)
26. maj 2026686 kr6 kr (1%)
23. maj 2026692 kr6 kr (1%)
22. maj 2026698 kr1 kr (0%)
19. maj 2026699 kr1 kr (0%)
16. maj 2026700 kr1 kr (0%)
13. maj 2026701 kr6 kr (1%)
12. maj 2026707 kr1 kr (0%)
11. maj 2026708 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret