Gå til hovedindhold

Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger

DukaEludstyrRustfri metal med snaplåsVentilationsinstallationerEAN: 5708605001235

Duka metal spændebånd til fastgørelse af flexslanger. Rustfri med snaplås til dimensioner Ø60-165 mm. Galvaniseret stål. Læs mere

Pris fra 11 krtil 20 kr
14 forhandlere

Prisforskel: 9 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger og køb billigst

14 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11 kr. 14 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka spændebånd, til Ø60-165 mm rør
11 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka spændebånd, til Ø60-165 mm rør
12 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Spændebånd universal Ø 60-165 mm for rør
12 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dukadan spændebånd ø60-165mm universal
12,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka spændebånd, til Ø60-165 mm rør
15 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger
15,1 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duka spændebånd, 60 mm x 165 mm
15,16 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Duka spndebnd 60-165 mm, elgavaniseret
15,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Spændebånd 60-165 mm
15,56 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Spændebånd 60-165 mm
15,56 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Duka spændebånd, 60 mm x 165 mm
16,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka spændebånd, til Ø60-165 mm rør
17 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Metal Spændebånd Ø60-165 Mm
20 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Spændebånd Ø60-165 mm
20 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 14 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl11 kr11 krKøb
2Greenline12 kr12 krKøb
3LavprisVærktøj12 kr12 krKøb
4VVS.dk12,75 kr12,75 krKøb
5BilligVVS DK15 kr15 krKøb
6CS MEGASTORE DK15,1 kr54,1 krKøb
7Elvvs.dk15,16 kr15,16 krKøb
8WATTOO.DK15,5 kr15,5 krKøb
9EL-GROSSISTEN15,56 kr15,56 krKøb
10EL-NETSALG15,56 kr15,56 krKøb
11vvsfittings.dk16,25 kr16,25 krKøb
12LavprisVVS17 kr17 krKøb
13Homeshop DK20 kr20 krKøb
14Proshop DK20 kr59 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Spændebånd Ø60-165 mm Metal

Duka

Duka metal spændebånd til fastgørelse af flexslanger. Rustfri med snaplås til dimensioner Ø60-165 mm. Galvaniseret stål.

• spændebånd
• ventilationsslange fastgørelse
• metal spændebånd
• galvaniseret spændebånd
• snaplås spændebånd
• Ventilationsinstallationer
• Rustfri metal med snaplås

Beskrivelse

Duka spændebånd er en robust metalløsning til fastgørelse af ventilationsslanger. Fremstillet i galvaniseret stål med rustfri egenskaber, sikrer dette spændebånd holdbar og sikker fastgørelse af flexslanger. Med den praktiske snaplås-funktion er montering hurtig og nem. Spændebåndet kan justeres til forskellige dimensioner fra Ø60 mm til Ø165 mm, hvilket gør det universelt anvendeligt til de fleste ventilationsprojekter. Huset i galvaniseret stål klappes op for nem påsætning, og den solide konstruktion garanterer langvarig holdbarhed selv under vanskelige installationsforhold. Ideelt til professionelle VVS-installatører og gør-det-selv-entusiaster.

Specifikationer

Type:Spændebånd med snaplås
Finish:Rustfri
Diameter:Ø60-165 mm
Material:Galvaniseret stål
Anvendelse:Fastgørelse af flexslanger

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke dimensioner kan dette spændebånd håndtere?

Spændebåndet kan justeres til dimensioner fra Ø60 mm til Ø165 mm, hvilket gør det velegnet til de fleste standard ventilationsslanger.

Er spændebåndet rustfrit?

Ja, spændebåndet er fremstillet i galvaniseret stål med rustfri egenskaber, hvilket sikrer lang holdbarhed selv i fugtige miljøer.

Hvordan fungerer snaplås-funktionen?

Snaplås-funktionen gør det muligt at åbne og lukke spændebåndet hurtigt uden værktøj. Huset klappes op, båndet placeres omkring slangen, og lukkes med et simpelt klik.

Kan dette bruges til både private og professionelle installationer?

Absolut, spændebåndet er designet til både professionelle VVS-installatører og gør-det-selv-entusiaster, og lever op til industristandarder for kvalitet og holdbarhed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger

PriceData har fulgt prisen på Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger i 182 dage. Laveste pris i perioden er 11 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 15,56 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13 kr.

Den nuværende pris på 11 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Duka spændebånd Ø60-165 mm - Metal, Alu, Med snaplås til fastgørelse af flexslanger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202611 kr1 kr (8%)
11. maj 202612 kr1 kr (9%)
24. apr. 202611 kr1 kr (8%)
23. apr. 202612 kr1 kr (9%)
2. mar. 202611 kr1 kr (8%)
1. mar. 202612 kr1 kr (9%)
27. feb. 202611 kr1 kr (8%)
8. feb. 202612 kr3,16 kr (21%)
7. feb. 202615,16 kr3,16 kr (26%)
5. feb. 202612 kr3,5 kr (23%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret