Gå til hovedindhold

Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid

DukaEludstyrIsoleret PE-konstruktionVentilation og klimaanlægEAN: 5708605001457

Duka isoleret flexslange i PE med Ø127 mm diameter og 4000 mm længde. 25mm isolering og temperaturbestandig op til 80°C til ventilationssystemer. Læs mere

Pris fra 406 krtil 1.101 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 695 kr (63% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 406 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid
-32%406 kr
Før 594 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø127 mm, 4000 mm
410 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PE isoleret flexslange 127 mm - 4 meter rulle
439 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø127 mm, 4000 mm
469 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Isoleret flexslange PE Ø127 x 4000 mm, hvid
624 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Isoleret flexslange PE, 127 mm, 4 meter, hvid
640 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø127 mm, 4000 mm
709 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Duka iso-flexslange PE Ø127X4000MM
778 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka isoleret PE flexslange, Ø127 mm, 4000 mm
785 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Flexslange Isoleret - 109629
790 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Isoleret flexslange PE Ø127 x 4000 mm, hvid
1.101 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK406 kr445 krKøb
2LavprisEl410 kr410 krKøb
3LavprisVærktøj439 kr439 krKøb
4Greenline469 kr469 krKøb
5EL-GROSSISTEN624 kr624 krKøb
6WATTOO.DK640 kr640 krKøb
7BilligVVS DK709 kr709 krKøb
8Elvvs.dk778 kr778 krKøb
9LavprisVVS785 kr785 krKøb
10Homeshop DK790 kr790 krKøb
11CS MEGASTORE DK1.101 kr1.300 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka Isoleret Flexslange PE Ø127 x 4000 mm

Duka

Duka isoleret flexslange i PE med Ø127 mm diameter og 4000 mm længde. 25mm isolering og temperaturbestandig op til 80°C til ventilationssystemer.

• ventilationsslange
• flexslange
• isoleret slange
• PE slange
• klimaslange
• duka slange
• Ventilation og klimaanlæg
• Isoleret PE-konstruktion

Beskrivelse

Duka Isoleret Flexslange PE Ø127 x 4000 mm er en højkvalitets ventilationsslange fremstillet i fleksibelt polyethylen. Med sin 25 mm isolering og temperaturbestandighed op til 80°C, er denne slange perfekt til professionelle ventilations- og klimaanlæg. Den hvide farve og fleksible design gør den nem at installere i forskellige konfigurationer. Slangen har en diameter på 127 mm og en længde på 4 meter, hvilket gør den ideel til mellemlange installationer. Den tynde PE-konstruktion på kun 0,13 mm sikrer både fleksibilitet og holdbarhed. Perfekt til HVAC-installatører og byggeprofessionelle der kræver pålidelig ventilationsløsninger til både bolig- og erhvervsbyggerier.

Specifikationer

farve:Hvid
længde:4000 mm
diameter:127 mm
tykkelse:0,13 mm
isolering:25 mm
materiale:Polyethylen (PE)
anvendelse:Ventilationsanlæg
max_temperatur:80°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor høj temperatur kan slangen tåle?

Slangen kan tåle temperaturer op til 80 grader Celsius, hvilket gør den ideel til ventilationsanlæg.

Hvor tyk er isoleringen?

Flexslangen har 25 mm isolering, som sikrer god termisk ydeevne og energibesparelse.

Er slangen fleksibel og nem at installere?

Ja, den er fremstillet i fleksibelt polyethylen og er let at bøje og tilpasse til forskellige installationer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid

PriceData har fulgt prisen på Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid i 124 dage. Laveste pris i perioden er 406 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 592 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 509 kr.

Den nuværende pris på 406 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 87 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Duka Flexslange med isolering Ø127x4000 mm, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026406 kr2 kr (0%)
26. maj 2026408 kr2 kr (0%)
25. maj 2026410 kr2 kr (0%)
24. maj 2026412 kr2 kr (0%)
23. maj 2026414 kr2 kr (0%)
22. maj 2026416 kr2 kr (0%)
21. maj 2026418 kr2 kr (0%)
20. maj 2026420 kr2 kr (0%)
16. maj 2026422 kr2 kr (0%)
15. maj 2026424 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret