Gå til hovedindhold

DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w)

DioluxLED-pærerEAN: 5704413027153
Pris fra 34 krtil 65 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 33 kr 20. mar.

Sammenlign priser på DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 34 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w)
34 kr
Til butik
DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w) billede

Produktinformation

Colli: 10 Diameter: Ø45mm Længde: 78mm Sokkel: E14 Strømforbrug: 3,5W Lysspredning: 320 ° Lumen: 249 Ra>90 2.700 kelvin Energiklasse: G = glødepære 25W Dæmpbar: Ja** Levetid i timer: 15.000 Garanti: 3 år

Produktspecifikationer

Kategori: E14 pære LED
EAN: 5704413027153
Varenr.: 2870745
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DIOLUX KRONE25 3,5W 927 E14 249lm dæmpbar
46,66 kr
Til butik
DIOLUX KRONE25 3,5W 927 E14 249lm dæmpbar billede

Produktinformation

Denne pæren leveres med en lysstyrke på 249 lumen, og en spredning på 320 grader.Dæmpning af denne pære er muligtpæren er et forbrug på 3,5watt som svare til 25W.Kuløren på lyset er 2700K som er varmt hvidt.

Produktspecifikationer

Kategori: E 14
EAN: 5704413027153
Varenr.: 15845508186447
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DIOLUX KRONE25 3,5W 927 E14 249lm dæmpbar
46,66 kr
Til butik
DIOLUX KRONE25 3,5W 927 E14 249lm dæmpbar billede

Produktinformation

DIOLUX KRONE25 3,5W 927 E14 er en dæmpbar LED-pære med en effekt på 3,5 watt og en lysstyrke på 249 lumen. Pæren har en E14-fatning, hvilket gør den kompatibel med en række mindre lamper og armaturer. Med et farvetemperatur på 2700 Kelvin leverer den et v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: E 14
EAN: 5704413027153
Varenr.: 15110260228422
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Diolux KRONE25 pære LED 3,5W
49 kr
Til butik
Gå til Luxlight.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
DIOLUX KRONE25 3,5W 827 E14 249lm Dæmpbar - GN
65 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk34 kr34 krKøb
2EL-GROSSISTEN46,66 kr46,66 krKøb
3EL-NETSALG46,66 kr46,66 krKøb
4Kai Berntsen ApS49 kr49 krKøb
5Luxlight.dk65 kr65 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w)

PriceData har fulgt prisen på DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 33 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 46,66 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 41 kr.

Den nuværende pris på 34 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for DIOLUX LED KRONE25 3,5W/927 E14 (249 lumen), dæmpbar (=25w) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202634 kr12,66 kr (27%)
24. maj 202646,66 kr12,66 kr (37%)
6. maj 202634 kr12,66 kr (27%)
5. maj 202646,66 kr12,66 kr (37%)
24. apr. 202634 kr12,66 kr (27%)
23. apr. 202646,66 kr12,66 kr (37%)
24. mar. 202634 kr12,66 kr (27%)
23. mar. 202646,66 kr13,66 kr (41%)
20. mar. 202633 kr13,66 kr (29%)
19. mar. 202646,66 kr13,66 kr (41%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret