Gå til hovedindhold

DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar

DioluxLED-pærerEAN: 5704413027245
Pris fra 36 krtil 49 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 13 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 33 kr 24. mar.

Sammenlign priser på DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 36 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar
36 kr
Til butik
DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar billede

Produktinformation

Colli: 10 Diameter: Ø45mm Længde: 78mm Sokkel: E14 Strømforbrug: 3,5W Lysspredning: 320 ° Lumen: 249 Ra>90 3.000 kelvin Energiklasse: G = glødepære 25W Dæmpbar: Ja** Levetid i timer: 15.000 Garanti: 3 år

Produktspecifikationer

Kategori: Varekartotek - GN Belysning
EAN: 5704413027245
Varenr.: 2870753
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar
46,66 kr
Til butik
DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar billede

Produktinformation

Denne pæren leveres med en lysstyrke på 249 lumen, og en spredning på 320 grader.Dæmpning af denne pære er muligtpæren er et forbrug på 3,5watt som svare til 25W.Kuløren på lyset er 3000K som er varmt hvidt.

Produktspecifikationer

Kategori: E 14
EAN: 5704413027245
Varenr.: 15845506810191
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar
46,66 kr
Til butik
DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar billede

Produktinformation

DIOLUX KRONE25 er en energieffektiv LED-pære med E14-fatning, der leverer 249 lumen ved et strømforbrug på kun 3,5 watt. Pæren er dæmpbar, hvilket giver fleksibilitet i belysningen og mulighed for at tilpasse lysniveauet efter behov. Med en farvetemperatu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: E 14
EAN: 5704413027245
Varenr.: 15110268125510
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Diolux KRONE25 Pære LED 3,5W
49 kr
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Diolux KRONE25 3,5W - 784226
49 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk36 kr36 krKøb
2EL-GROSSISTEN46,66 kr46,66 krKøb
3EL-NETSALG46,66 kr46,66 krKøb
4Kai Berntsen ApS49 kr49 krKøb
5HvidevareShoppen.dk49 kr49 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar

PriceData har fulgt prisen på DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar i 178 dage. Laveste pris i perioden er 33 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 46,66 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 42 kr.

Den nuværende pris på 36 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for DIOLUX KRONE25 3,5W 930 E14 249lm dæmpbar de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202636 kr10,66 kr (23%)
24. maj 202646,66 kr10,66 kr (30%)
6. maj 202636 kr10,66 kr (23%)
5. maj 202646,66 kr10,66 kr (30%)
24. apr. 202636 kr10,66 kr (23%)
23. apr. 202646,66 kr10,66 kr (30%)
9. apr. 202636 kr3 kr (9%)
24. mar. 202633 kr13,66 kr (29%)
23. mar. 202646,66 kr13,66 kr (41%)
20. mar. 202633 kr13,66 kr (29%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret