Gå til hovedindhold

DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå

Pris fra 1.435 krtil 3.219 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.784 kr (55% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1435 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-19 09-U - 9U - Wall Mount Rack Cabinet
1.435 kr
Til butik
DIGITUS DN-19 09-U - 9U - Wall Mount Rack Cabinet billede

Produktinformation

Kabinet, vægmonterbar, grå, RAL 7035, 9U, 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Rack skabe
Artikel nr.: DN-19 09-U
EAN: 4016032135210
Varenr.: 2488804
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS SoHoline DN-19 09-U Kabinet Grå
1.600 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå
3.199 kr
Til butik
DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå billede

Produktinformation

Vægmonteret rackskab til netværk og elektronikDIGITUS SoHoline DN-19 09-U er et kompakt, gråt vægskab, der giver sikker og overskuelig montering af netværksudstyr og elektronik i mindre serverrum, kontorer og teknikskabe. Med 9U rackkapacitet og en glasfront får du nem visuel kontrol af udstyret, mens den låsbare dør hjælper med at beskytte installationen. Skabet er velegnet, når du vil samle patchpaneler, switche og tilbehør ét sted.Praktisk og robust løsningSkabet har sidepaneler og er designet til vægmontering, hvilket sparer gulvplads. Konstruktionen er robust med en maksimal belastning på 100 kg, så du kan udnytte pladsen effektivt. IP20-beskyttelsen gør skabet egnet til almindelige indendørs miljøer.Type: Vægmonteret rackRackkapacitet: 9UFrontdør: GlasFarve: GråIP-kode: IP20Maks. belastning: 100 kgSidepaneler: MedfølgerMål (B × D × H): 60,0 × 47,0 × 45,0 cmUdvendig bredde: 60,0 cmUdvendig dybde: 45,0 cmVægt: 22,5 kgPakke: 21 kg; 65,0 × 50,0 cm; volumen 181 675 cm³...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 33.35g
EAN: 4016032135210
Varenr.: 2006502
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå
3.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.435 kr1.435 krKøb
2CompuMail DK1.600 kr1.600 krKøb
3Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
4Vivas DK3.219 kr3.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå i 164 dage. Laveste pris i perioden er 1.435 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 2.140 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.654 kr.

Den nuværende pris på 1.435 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for DIGITUS SoHoline DN-19 09-U vægmonteret rackskab - 9U, glasfront, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.435 kr62 kr (4%)
30. maj 20261.497 kr58 kr (4%)
28. maj 20261.555 kr47 kr (3%)
26. maj 20261.602 kr7 kr (0%)
24. maj 20261.595 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.597 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.598 kr5 kr (0%)
15. maj 20261.603 kr1 kr (0%)
14. maj 20261.604 kr49 kr (3%)
13. maj 20261.555 kr40 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret