Gå til hovedindhold

DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort

Pris fra 1.628 krtil 1.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 191 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.470 kr 30. apr.

Sammenlign priser på DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1628 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort
1.628 kr
Til butik
DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort billede

Produktinformation

DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B - Racktag med 2 blæsere - med 4 køleblæsere - sort, RAL 9005 - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-19 FAN-4-SRV-B
EAN: 4016032332831
Varenr.: 987671102
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B
1.636 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Serverkøling til racks - DIGITUS tagkøleenhed (sort, 4 blæsere)
1.799 kr
Til butik
Serverkøling til racks - DIGITUS tagkøleenhed (sort, 4 blæsere) billede

Produktinformation

Effektiv serverkøling til rackskabeHold temperaturen nede i dit serverskab med DIGITUS tagkøleenhed. Enheden er designet til Unique serverkabe og leveres i en sort finish, der passer diskret ind i rackmiljøet. Med 4 blæsere sikres en stabil luftcirkulation, som hjælper med at lede varme væk fra dit udstyr og understøtter driftssikkerheden i dit netværk.Praktisk og klar til monteringTagkøleenheden har en lav byggeprofil på kun 6,5 cm og måler 43,5 × 50,5 cm, så den passer pænt på toppen af serverskabet. Den robuste front med metalgitre beskytter blæserne, og den integrerede tænd/sluk-knap gør det nemt at styre enheden. Enheden er velegnet til datarum, netværksskabe og andre installationer, hvor stabil computerkøling er vigtig.Farve: SortAntal blæsere: 4Højde: 6,5 cmBredde: 43,5 cmDybde: 50,5 cmPakkemål: 54,5 × 39,5 cmPakkevægt: 4,4 kgPakkens volumen: 13 992,9 cm³Oprindelsesland: Tyrkiet...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Computer køling
Vægt: 4.4g
EAN: 4016032332831
Varenr.: 1975484
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Serverkøling til racks - DIGITUS tagkøleenhed (sort, 4 blæsere)
1.819 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.628 kr1.628 krKøb
2Proshop DK1.636 kr1.636 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.470 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 3.551 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.291 kr.

Den nuværende pris på 1.628 kr er 29% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for DIGITUS Professional DN-19 FAN-4-SRV-B Racktag med 2 blæsere 1-pack Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.628 kr80 kr (5%)
1. maj 20261.548 kr78 kr (5%)
30. apr. 20261.470 kr78 kr (5%)
9. apr. 20261.548 kr1 kr (0%)
9. mar. 20261.547 kr5 kr (0%)
13. feb. 20261.542 kr2 kr (0%)
12. feb. 20261.540 kr14 kr (1%)
10. feb. 20261.526 kr2 kr (0%)
9. feb. 20261.528 kr1 kr (0%)
8. feb. 20261.529 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret