Gå til hovedindhold

DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035)

Pris fra 1.874 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.245 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.372 kr 25. apr.

Sammenlign priser på DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1874 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DIGITUS Professional Dynamic Basic Series DN-19 09U-6/6-EC Kabinet Grå
1.874 kr
Til butik
DIGITUS Professional Dynamic Basic Series DN-19 09U-6/6-EC Kabinet Grå billede

Produktinformation

DIGITUS Professional Dynamic Basic Series DN-19 09U-6/6-EC - Kabinet - vægmonterbar - lysegrå, RAL 7035 - 9U - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-19 09U-6/6-EC
EAN: 4016032221746
Varenr.: 993075202
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035)
2.012 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksskab væghængt 19" 9U DIGITUS, 600×600 mm, glasdør, grå, 60 kg
3.099 kr
Til butik
Netværksskab væghængt 19" 9U DIGITUS, 600×600 mm, glasdør, grå, 60 kg billede

Produktinformation

Væghængt netværksskab til sikker og ryddelig installationHold styr på switch, patchpaneler og andet 19"-udstyr med dette stabile vægmonterede netværksskab fra DIGITUS. Skabet rummer 9U og passer til standard 19"-komponenter. Den elegante front med glasdør giver overblik, mens lås på dør og sidepaneler beskytter dit udstyr. Justerbare monteringsskinner gør det let at tilpasse installationen.Ideelt til kontor, butik og teknikrumMed dybde og bredde på 60 cm får du god plads til typiske netværkskomponenter. Aftagelige sidepaneler gør kabeltræk og servicearbejde hurtigt, og IP20-kapslingen er velegnet til tørre indendørsmiljøer. Ventilationsudskæringer i top hjælper med luftcirkulationen, så udstyret ikke bliver unødigt varmt.Type: Vægmonteret rackRackkapacitet: 9U (19")Materiale: Galvaniseret stål og glasFarve: GråMaks. belastning: 60 kgIP-kode: IP20Frontdør: Glas, aftagelig, med nøglelåsSidepaneler: Stål, aftagelige, med nøglelåsJusterbare monteringsskinner: JaH × B × D: 50,5 × 60 × 60 cmPakkemål (B × H × D): 63 × 50,51 × 52 cmPakkevægt: 20 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 33.09g
EAN: 4016032221746
Varenr.: 2003059
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksskab væghængt 19" 9U DIGITUS, 600×600 mm, glasdør, grå, 60 kg
3.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.874 kr1.874 krKøb
2Proshop DK2.012 kr2.012 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035)

PriceData har fulgt prisen på DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.347 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.899 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.618 kr.

Den nuværende pris på 1.874 kr er 16% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for DIGITUS DN-19 09U-6/6-EC 9U Wall Mounting Cabinet 478x600x600mm color Grey (RAL 7035) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.874 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.875 kr67 kr (4%)
29. maj 20261.808 kr2 kr (0%)
28. maj 20261.810 kr2 kr (0%)
27. maj 20261.812 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.813 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.814 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.813 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.817 kr71 kr (4%)
20. maj 20261.888 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret