Gå til hovedindhold

Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10

Pris fra 769 krtil 1.716 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 947 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 681 kr 7. mar.

Sammenlign priser på Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 769 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS DN-10-12U-B - 12U - Wall Mount Rack Cabinet
769 kr
Til butik
DIGITUS DN-10-12U-B - 12U - Wall Mount Rack Cabinet billede

Produktinformation

DIGITUS 12U vægmonteret kabinet 254 mm (10") er et kompakt 12U vægmonteret netværksskab designet til IT-installationer med begrænset plads i hjem, kontorer og underfordelinger. 12U 254 mm (10") vægmonteret skab understøtter struktureret installation af netværkskomponenter i et kompakt format til organiserede små netværksopsætninger. Leveres samlet giver en klar-til-brug installation uden ekstra arbejde med samling af skabet. Låsbar sikkerhedsglasdør med 200° åbningsvinkel hjælper med at beskytte installeret udstyr og giver samtidig nem adgang til vedligeholdelse. Dybdejusterbare galvaniserede 254 mm (10") profilskinner med tydelige højdeangivelser gør placering af komponenter enklere og muliggør fleksibel monteringsdybde. Beskyttede kabelgennemføringer med børsteliste i taget og overdækket indføring i bunden understøtter pæn kabelhåndtering og hjælper med at reducere indtrængning af støv. Robust stålkonstruktion og IP20-beskyttelse med ventilationsåbninger understøtter pålidelig indendørs indkapsling for aktiv og passiv luftgennemstrømning, med en bæreevne på 30 kg og maks. 240 mm installationsdybde. Udført i sort (RAL 9005) pulverlakering med demonterbart design og udskiftelige dørhængsler er dette vægmonterede netværksskab bygget til praktisk, servicevenlig organisering af IT-infrastruktur.

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Kategori: Rack skabe
Artikel nr.: DN-10-12U-B
EAN: 4016032474258
Varenr.: 3101642
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Digitus Vægstativ 10 tommer 12u Sort
-0%806 kr
Før 806,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Digitus DN-10-12U-B Rack Sort
1.008 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DIGITUS DN-10-12U-B 10" vægskab - 12U, 31,2 × 30,0 cm (B×D), sort
1.279 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DIGITUS DN-10-12U-B 10" vægskab - 12U, 31,2 × 30,0 cm (B×D), sort
1.299 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10
1.716 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK769 kr808 krKøb
2Dustin DK806 kr892,25 krKøb
3CompuMail DK1.008 kr1.008 krKøb
4Boligcenter DK1.279 kr1.279 krKøb
5Vivas DK1.299 kr2.498 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.716 kr1.915 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10

PriceData har fulgt prisen på Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10 i 144 dage. Laveste pris i perioden er 681 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 806 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 757 kr.

Den nuværende pris på 769 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Digitus DN-10-12U-B - Rack kabinet - vægmonterbar - sort, RAL 9005 - 12U - 10 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026769 kr15 kr (2%)
7. maj 2026754 kr6 kr (1%)
6. maj 2026748 kr58 kr (7%)
5. maj 2026806 kr52 kr (7%)
4. maj 2026754 kr5 kr (1%)
1. maj 2026759 kr44 kr (5%)
30. apr. 2026803 kr3 kr (0%)
29. apr. 2026806 kr18 kr (2%)
22. apr. 2026788 kr4 kr (1%)
16. apr. 2026792 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret