Gå til hovedindhold

DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm

DewaltRedskaber4,5m rækkeviddeProfessionel træplejeEAN: 5035048713624

DeWalt 18V XR teleskop kædesav med 4,5m rækkevidde og 20cm sværd. Perfekt til sikker beskæring af træer og buske uden brug af stige eller anden adgang. Læs mere

Pris fra 1.682 krtil 2.105 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 423 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.634 kr 31. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1682 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT XR Beskærings-/pælesav Elektrisk 4.4kg
1.682 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR topsav m. 2meter forlænger u. batteri
1.690 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dewalt kædesav 18V inkl. forlænger
1.699 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCMPS567N-XJ 18V XR kædesav med forlængerskaft (SOLO)
1.781 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt kædesav 18V inkl. forlænger
1.799 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm
1.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm
1.919 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT Dw XR 18V Teleskop Kædesav- DCMPS567N-XJ
1.950 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCMPS567N-XJ akku kædesav
2.105 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.682 kr1.682 krKøb
2LavprisVærktøj1.690 kr1.690 krKøb
3LavprisEl1.699 kr1.699 krKøb
4Proshop DK1.781 kr1.781 krKøb
5Greenline1.799 kr1.799 krKøb
6Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
7Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
8Homeshop DK1.950 kr1.950 krKøb
9BilligVVS DK2.105 kr2.105 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt 18V XR Teleskop Kædesav DCMPS567N-XJ

Dewalt

DeWalt 18V XR teleskop kædesav med 4,5m rækkevidde og 20cm sværd. Perfekt til sikker beskæring af træer og buske uden brug af stige eller anden adgang.

• teleskop kædesav
• grensaw
• dewalt kædesav
• batterikædesav
• topsaw
• grensaks
• Professionel træpleje
• 4,5m rækkevidde

Beskrivelse

DeWalt 18V XR teleskop kædesav DCMPS567N-XJ er det professionelle valg til beskæring af træer og buske på højde. Med 2 meters teleskopstang opnår du en samlet rækkevidde på 4,5 meter, så du kan arbejde sikkert fra jorden uden stige. Den kraftfulde brushless motor kan skære op til 55 grene (100x100mm) med ét fuldt opladet 5,0Ah batteri. Automatisk smøring sikrer optimal ydeevne, mens low kickback-beskyttelse og dobbelt aftrækker giver maksimal sikkerhed. 20cm sværd og letvægts aluminiumskonstruktion gør værktøjet både effektivt og håndterbart. Leveres uden batteri og oplader.

Specifikationer

motor:Brushless
vægt:4,5 kg
smøring:Automatisk
kapacitet:55 snit i 100x100mm grene
materiale:Letvægts aluminium
sikkerhed:Low kickback, dobbelt aftrækker
spænding:18V
batterikrav:5,0 Ah optimeret
rækkevidde:4,5 meter
sværdlængde:20 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor højt kan jeg nå med denne kædesav?

Med 2m teleskopstang kan du opnå en samlet rækkevidde på 4,5 meter, så du kan skære høje grene uden stige.

Medfølger batteri og oplader?

Nej, DCMPS567N-XJ leveres uden batteri og oplader. Den er kompatibel med alle DeWalt 18V XR batterier.

Hvor mange grene kan den skære på én opladning?

Med et fuldt opladet 5,0Ah batteri kan motoren skære op til 55 grene med diameter på 100x100mm.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.634 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 1.690 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.663 kr.

Den nuværende pris på 1.682 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for DeWALT DCMPS567N-XJ 18V stangsav - batteridrevet kædesav 20 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.682 kr6 kr (0%)
31. maj 20261.688 kr2 kr (0%)
29. maj 20261.690 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.689 kr2 kr (0%)
24. maj 20261.687 kr16 kr (1%)
23. maj 20261.671 kr14 kr (1%)
14. maj 20261.657 kr3 kr (0%)
8. maj 20261.660 kr2 kr (0%)
6. maj 20261.662 kr2 kr (0%)
5. maj 20261.664 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret