Gå til hovedindhold

DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO

DeWALTRedskaberLED-belysningProfessionel haveplejeEAN: 5035048788547

DeWalt DCMPP568N-XJ 18V XR grensaks med 38mm skærekapacitet og LED-lys. Effektiv beskærer til havens buske og træer med 1000 skæringer pr. opladning. Læs mere

Pris fra 941 krtil 1.347,63 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 406,63 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 941 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWalt DCMPP568N-XJ 18V XR Beskærer Intet batteri
941 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCMPP568N-XJ (SOLO)
964 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO
979 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWALT DCMPP568N-XJ Dcmpp568N Xr beskæresaks 18V bar enhed
1.100 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Beskærersaks 18V XR - DeWALT DCMPP568N (uden batteri)
-1%1.109 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Beskærersaks 18V XR - DeWALT DCMPP568N (uden batteri)
-1%1.129 kr
Før 1.139 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt 18V grensaks solo - DCMPP568N-XJ
1.199 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCMPP568N-XJ
1.219 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR grensaks DCMPP568N-XJ
1.347,63 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK941 kr941 krKøb
2Proshop DK964 kr1.003 krKøb
3CS MEGASTORE DK979 kr1.018 krKøb
4Teknikproffset DK1.100 kr1.159 krKøb
5Boligcenter DK1.109 kr1.109 krKøb
6Vivas DK1.129 kr1.198 krKøb
7Homeshop DK1.199 kr1.199 krKøb
8Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
9EL-GROSSISTEN1.347,63 kr1.347,63 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt DCMPP568N-XJ 18V XR grensaks

DeWALT

DeWalt DCMPP568N-XJ 18V XR grensaks med 38mm skærekapacitet og LED-lys. Effektiv beskærer til havens buske og træer med 1000 skæringer pr. opladning.

• grensaks
• beskærer
• beskæresaks
• havesaks
• dewalt 18v
• xr grensaks
• ledningsfri grensaks
• Professionel havepleje
• LED-belysning

Beskrivelse

DeWalt DCMPP568N-XJ 18V XR grensaks er en kraftfuld og ergonomisk beskærer designet til præcis beskæring af havens buske og træer. Med en imponerende skærekapacitet på 38mm kan den håndtere selv tykkere grene uden besvær. Den indbyggede LED-belysning sikrer optimal synlighed i områder med dårlig belysning, hvilket gør det muligt at arbejde præcist under alle forhold. Værktøjet leverer op til 1000 skæringer pr. opladning med et 5,0 Ah batteri, hvilket gør den ideel til længere havesessioner. Den ergonomiske udformning med gummificeret håndtag reducerer træthed og giver bedre kontrol. Beskæreren er kompatibel med DeWalt 18V XR batterisystem og leveres uden batteri og oplader. Funktioner inkluderer sikkerhedskontakt, fronthåndværn og mulighed for klingeskift.

Specifikationer

mål:35,7 x 20,6 x 11,7 cm
serie:XR
vægt:1,78 kg
garanti:3 år med produktregistrering
led_lys:Ja
spænding:18V
funktioner:Gummificeret håndtag, sikkerhedskontakt, LED-lys, ergonomisk design, fronthåndværn, ikke-klæbende belagte klinger
batterisystem:DeWalt 18V XR
skærekapacitet:38mm
antal_skæringer:1000 (5,0 Ah batteri)

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange skæringer kan grensakse lave på én opladning?

Med et 5,0 Ah batteri kan DeWalt DCMPP568N-XJ lave op til 1000 skæringer på én opladning, hvilket gør den ideel til længere havedage.

Hvilken maksimal grentykkelse kan den skære?

Grensakse har en skærekapacitet på 38mm, hvilket gør det muligt at beskære både tynde grene og tykkere grenarbejde effektivt.

Medfølger batteri og oplader?

Nej, dette er et solo-produkt der leveres uden batteri og oplader. Den er kompatibel med alle DeWalt 18V XR batterier.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO i 183 dage. Laveste pris i perioden er 843 kr (registreret d. 30. december 2025), højeste er 1.067 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 924 kr.

Den nuværende pris på 941 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for DeWALT DCMPP568N-XJ - Beskærer - ledningfri - 18 V - intet batteri, ingen oplader - Skærekapacitet 38 mm - SOLO de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. apr. 2026941 kr14 kr (1%)
18. mar. 2026955 kr4 kr (0%)
14. mar. 2026959 kr2 kr (0%)
13. mar. 2026957 kr22 kr (2%)
12. mar. 2026979 kr88 kr (8%)
10. mar. 20261.067 kr112 kr (12%)
28. feb. 2026955 kr2 kr (0%)
27. feb. 2026957 kr19 kr (2%)
26. feb. 2026976 kr5 kr (1%)
25. feb. 2026981 kr98 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret