Gå til hovedindhold

DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V

DewaltRedskaberBørsteløs motorProfessionelt håndværkEAN: 5035048616215

DeWALT DCD796D2 18V XR slagboremaskine med børsteløs motor og 70Nm moment. Inkluderer 2x2.0Ah batterier, lader og TSTAK værktøjskasse. Læs mere

Pris fra 1.402 krtil 2.199 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 797 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.335 kr 7. mar.

Sammenlign priser på DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1402 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCD796D2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.402 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt DCD796D2-QW 18 V XR Li-Ion kulløs kompakt slagboremaskine
1.474 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V
1.513 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Boremaskine/slagboremaskine DeWALT DCD796D2-QW 18 V med 2 batterier
-23%1.699 kr
Før 2.194 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Boremaskine/slagboremaskine DeWALT DCD796D2-QW 18 V med 2 batterier
-22%1.719 kr
Før 2.214 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCD796D2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.719 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
DeWalt DCD796D2-QW Bore-/skruemaskine med hammer 2 batterier medfølger 18V
1.804 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt Dcd796d2 Slagboremaskine Kulløs
2.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.402 kr1.402 krKøb
2Proshop DK1.474 kr1.474 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.513 kr1.513 krKøb
4Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
5Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
6Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
7Teknikproffset DK1.804 kr1.863 krKøb
8Homeshop DK2.199 kr2.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWALT DCD796D2 18V XR Slagboremaskine

Dewalt

DeWALT DCD796D2 18V XR slagboremaskine med børsteløs motor og 70Nm moment. Inkluderer 2x2.0Ah batterier, lader og TSTAK værktøjskasse.

• dewalt
• slagboremaskine
• boremaskine
• akkuboremaskine
• 18v
• xr
• kulløs motor
• bore
• skrue
• Professionelt håndværk
• Børsteløs motor

Beskrivelse

DeWALT DCD796D2 er en kraftfuld 18V XR slagboremaskine med børsteløs motor, der sikrer længere levetid og bedre effektivitet. Med 70Nm moment og 15 momentindstillinger er den ideel til både bore- og skrueopgaver i træ, metal og murværk. Det kompakte og ergonomiske design gør den let at manøvrere på trange arbejdspladser. Maskinen leveres med to 2.0Ah XR Li-Ion batterier med ladestatusindikator, multi-volt lader, bæltekrog, magnetisk bitholder og praktisk TSTAK værktøjskasse. LED-lyset med 3 indstillinger sikrer optimal belysning af arbejdsområdet. Perfekt til professionelle håndværkere og krævende gør-det-selv projekter.

Specifikationer

gear:2-gear transmission
bredde:67 mm
højde:203 mm
garanti:3 år europæisk garanti
led_lys:Ja, 3 indstillinger
lydtryk:89 dB(A)
længde:190 mm
motortype:Børsteløs
spænding:18V
batteritype:Li-Ion XR
hastighed_1:0-550 omdr/min
hastighed_2:0-2000 omdr/min
moment_maks:70 Nm
moment_blød:27 Nm
maks_bore_træ:40 mm
chuck_kapacitet:1.5-13 mm
maks_bore_metal:13 mm
vibration_beton:11.5 m/s²
vibration_metal:<2.5 m/s²
slag_per_minut_1:0-9350 BPM
slag_per_minut_2:0-34000 BPM
vægt_med_batteri:1.6 kg
maks_bore_murværk:13 mm
batterier_inkluderet:2x 2.0Ah

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang er batterilevetiden på DCD796D2?

Med 2.0Ah XR Li-Ion batterier kan du forvente en fuld arbejdsdag ved normal brug. De inkluderede to batterier sikrer kontinuerlig drift.

Kan maskinen bore i beton?

Ja, DCD796D2 har slagborefunktion og kan bore op til 13mm i murværk og beton med det rigtige bor.

Er batteriet kompatibelt med andre DeWALT værktøj?

Ja, XR Li-Ion batteriet er kompatibelt med hele DeWALT 18V XR-serien af trådløse værktøj.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V i 186 dage. Laveste pris i perioden er 1.203 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 1.474 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.339 kr.

Den nuværende pris på 1.402 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for DeWALT DCD796D2-QW - Hammerbor/skruemaskine - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.402 kr72 kr (5%)
21. maj 20261.474 kr72 kr (5%)
19. maj 20261.402 kr26 kr (2%)
16. maj 20261.428 kr40 kr (3%)
12. maj 20261.388 kr41 kr (3%)
11. maj 20261.429 kr40 kr (3%)
8. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
3. maj 20261.388 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.389 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.388 kr41 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret