Gå til hovedindhold

DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert

DeWaltRedskaberKulløs motorProfessionelle håndværkereEAN: 5035048616628

DeWalt DCD796P2-QW slagboremaskine med kulløs motor og 5,0Ah batterier. Perfekt til professionelle håndværkere med kompakt design og TSTAK kasse. Læs mere

Pris fra 2.008 krtil 3.134,39 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.126,39 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.985 kr 26. apr.

Sammenlign priser på DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2008 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT XR DCD796P2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
2.008 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert
2.108 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18v kompakt kulløs slagboremaskine med 2x5,0ah, lader og kuffert
2.165 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt slagboremaskine 18V inkl. Batteri, lader & TSTAK værktøjskasse
2.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt 18V XR slagboremaskine m. 2 x 18V/5,0Ah batterier
2.415 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT XR DCD796P2-QW Slagboremaskine 18V 2 batterier inkluderet
2.419 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCD796P2 18V XR bore-/skruemaskine 5,0 Ah - sort/gul
2.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCD796P2 18V XR bore-/skruemaskine 5,0 Ah - sort/gul
2.519 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCD796P2-QW akku slagboremaskine
2.915 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
DeWALT 18V Kulløs G2 Slagboremaskine Driver - 5.0Ah - DCD796P2-QW
3.099 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR slagboremaskine DCD796P2-QW, 2 x 18V/5,0 Ah
3.134,39 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.008 kr2.008 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.108 kr2.108 krKøb
3Proshop DK2.165 kr2.165 krKøb
4Greenline2.299 kr2.299 krKøb
5LavprisVærktøj2.415 kr2.415 krKøb
6Ultrashop2.419 kr2.419 krKøb
7Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
8Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb
9BilligVVS DK2.915 kr2.915 krKøb
10Homeshop DK3.099 kr3.099 krKøb
11EL-GROSSISTEN3.134,39 kr3.134,39 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt DCD796P2-QW 18V XR Slagboremaskine

DeWalt

DeWalt DCD796P2-QW slagboremaskine med kulløs motor og 5,0Ah batterier. Perfekt til professionelle håndværkere med kompakt design og TSTAK kasse.

• slagboremaskine
• boremaskine
• dewalt maskine
• akku boremaskine
• 18v værktøj
• kulløs motor
• Professionelle håndværkere
• Kulløs motor

Beskrivelse

DeWalt DCD796P2-QW er en professionel 18V XR slagboremaskine med kulløs motorteknologi, der sikrer optimal effektivitet og lang levetid. Maskinen kommer med to kraftige 5,0Ah XR Li-Ion batterier, multi-volt lader og praktisk TSTAK værktøjskasse. Det kompakte letvægtsdesign på kun 1,8 kg gør den ideel til arbejde på trange områder. Med to-gears transmission, 15-positioners justerbart moment og 3-positioners LED-lys er den perfekt til både bore- og skrueopgaver. Bore-kapaciteten omfatter træ op til 40 mm, metal 13 mm og murværk 13 mm. Intelligent kontakt og ergonomisk gummigreb øger brugerkomforten betydeligt.

Specifikationer

vægt:1,8 kg
bredde:67 mm
højde:203 mm
garanti:3 år
længde:190 mm
hastighed:0-550/2000 omdr./min
spænding:18V
slag_per_min:0-9350/34000 slag/min
afgiven_effekt:460 Watt
maks_bore_træ:40 mm
maks_bore_metal:13 mm
værktøjskasse:TSTAK
lader_inkluderet:Ja
batteri_kapacitet:5,0 Ah
maks_bore_murværk:13 mm
maks_moment_blødt:27 Nm
maks_moment_haardt:70 Nm
batterier_inkluderet:2 stk
borepatron_kapacitet:1,5-13 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange batterier følger med?

Der følger 2 stk. 5,0Ah XR Li-Ion batterier med samt multi-volt lader og TSTAK værktøjskasse.

Kan maskinen bruges til murværk?

Ja, slagboremaskinen kan bore i murværk op til 13 mm diameter med den indbyggede slagfunktion.

Hvor lang er garantien?

DeWalt giver 3 års europæisk garanti på el-værktøj ved registrering af produktet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.826 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 2.182 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.975 kr.

Den nuværende pris på 2.008 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for DeWALT DCD796P2 18V XR LI-ION Kompakt Slagboremaskine - inkl. 2 x 5Ah batterier, oplader, kuffert de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.008 kr41 kr (2%)
23. maj 20262.049 kr34 kr (2%)
22. maj 20262.015 kr2 kr (0%)
8. maj 20262.013 kr169 kr (8%)
6. maj 20262.182 kr78 kr (4%)
3. maj 20262.104 kr3 kr (0%)
2. maj 20262.107 kr120 kr (6%)
1. maj 20261.987 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.988 kr1 kr (0%)
27. apr. 20261.989 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret