Gå til hovedindhold

Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet

Pris fra 2.029 krtil 3.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.190 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.692 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2029 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell Universal Dock - UD22 USB-C Dockingstation
2.029 kr
Til butik
Dell Universal Dock - UD22 USB-C Dockingstation billede

Produktinformation

Dell Universal Dock - UD22 - Dockingstation - USB-C - 2 x DP, HDMI, USB-C - 1GbE - 96 watt - BTO - med 3 års Advanced Exchange Basic Warranty

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-UD22
EAN: 5397184718841
Varenr.: 1000662097
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet
2.116 kr
Til butik
Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

Dockingstation der leverer strømlinet tilslutning og strømforsyning til professionelle med behov for multiskærmsopsætninger og pålidelig kablet netværk. Forbinder bærbare via USB-C for at samle video-, USB- og Ethernet-porte, forenkle skrivebord, muliggøre opladning og understøtte sikkerhedsadministration som MAC-adresse pass-through og Kensington nano security slot. Interface: USB-C docking interface med 2× DisplayPort, HDMI og USB-C video Maks. opløsning: 5K - 60 Hz (Single Display) 4K - 60 Hz (Quad Display) Strøm: 96 W strømforsyningsadapter Netværk: Gigabit Ethernet med wake on LAN Sikkerhed: Kensington nano security slot og MAC-adresse pass-through Kabel: 0.8 m USB-C kabel inkluderet Den kompakte konstruktion mindsker kabelfloke og gør det hurtigt at skifte arbejdsstation, så brugeren får stabil multiskærmsarbejdsgang, pålidelig kablet netværkstilslutning og løbende opladning i daglig brug.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Dockingstation
Artikel nr.: DELL-UD22
EAN: 5397184718841
Varenr.: 3086274
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell Universal Dock - UD22 USB-C Dockingstation
2.389 kr
Til butik
Dell Universal Dock - UD22 USB-C Dockingstation billede

Produktinformation

Dell Universal Dock - UD22 Dockingstation Opdag den ultimative fleksibilitet med Dell Universal Dock - UD22 Dockingstation. Dette alsidige dockingstation er designet til at forbedre din produktivitet ved at tilbyde flere tilslutningsmuligheder til dine en...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Kabler & Stik
EAN: 5397184718841
Varenr.: 42785
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dell Universal Dock UD22 - USB‑C dockingstation, USB 3.2 Gen 2 - Sort
3.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell Universal Dock UD22 - USB‑C dockingstation, USB 3.2 Gen 2 - Sort
3.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.029 kr2.029 krKøb
2Proshop DK2.116 kr2.116 krKøb
3Ultrashop2.389 kr2.389 krKøb
4Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
5Vivas DK3.219 kr3.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet

PriceData har fulgt prisen på Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.249 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.029 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.574 kr.

Den nuværende pris på 2.029 kr er 29% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Dell Universal Dock UD22 - USB-C - 2x DP HDMI - 96W - Gigabit Ethernet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20262.029 kr39 kr (2%)
9. maj 20261.990 kr10 kr (1%)
1. maj 20262.000 kr42 kr (2%)
24. apr. 20261.958 kr42 kr (2%)
19. apr. 20262.000 kr9 kr (0%)
18. apr. 20262.009 kr111 kr (6%)
28. mar. 20261.898 kr96 kr (5%)
26. mar. 20261.802 kr2 kr (0%)
21. mar. 20261.800 kr20 kr (1%)
20. mar. 20261.820 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret