Gå til hovedindhold

Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort

Pris fra 1.744 krtil 2.730 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 986 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.648 kr 20. apr.

Sammenlign priser på Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1744 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo Universal Thunderbolt 4 Dock - 2-Port DP - 135W PD - 1GbE
1.744 kr
Til butik
Lenovo Universal Thunderbolt 4 Dock - 2-Port DP - 135W PD - 1GbE billede

Produktinformation

Thunderbolt 4-dockingstation der udvider forbindelsesmulighederne for bærbare og kreative brugere, med understøttelse af flere skærme, hurtig dataoverførsel, lydsvage firmwareopdateringer og vPro/AMT-styring. Grænseflade: Thunderbolt 4 Videoudgange: HDMI, 2 x DP Netværk: Gigabit Ethernet Strøm: 135 W adapter Dataoverførsel: 40 Gbps Administration: vPro/AMT-understøttelse Samler kablet netværk, strømforsyning og flere eksterne skærme i én forbindelse for at forenkle skrivebordet, fremskynde filoverførsler og muliggøre central administration i dagligt brug.

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Kategori: Dockingstation
Artikel nr.: 40B00135EU
EAN: 0195348677325
Varenr.: 2980112
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort
1.812 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock Thunderbolt 4 Dockingstation
1.846 kr
Til butik
Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock Thunderbolt 4 Dockingstation billede

Produktinformation

Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - 1GbE - 135 watt - Campus - Europa - for ThinkPad E14 Gen 4; L13 Yoga Gen 3; T14s Gen 3; X1 Nano Gen 2; X13 Yoga Gen 3

Produktspecifikationer

Mærke: Lenovo
Artikel nr.: 40B00135EU
EAN: 0195348677325
Varenr.: 999060180
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Lenovo Thinkpad Universal Dock Thunderbolt 4
-0%1.886 kr
Før 1.886,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Lenovo Thinkpad Universal Thunderbolt 4 dock 135W
-30%1.965 kr
Før 2.789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dockingstation Thunderbolt 4 - Lenovo ThinkPad Universal
2.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dockingstation Thunderbolt 4 - Lenovo ThinkPad Universal
2.119 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock Thunderbolt 4 Dockingstation
2.189 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Ledningsført Sort
2.730 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.744 kr1.744 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.812 kr1.812 krKøb
3CompuMail DK1.846 kr1.846 krKøb
4Dustin DK1.886 kr1.972,25 krKøb
5Teknikproffset DK1.965 kr2.024 krKøb
6Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
7Vivas DK2.119 kr2.188 krKøb
8Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb
9Superprice.dk2.730 kr2.730 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort

PriceData har fulgt prisen på Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.647 kr (registreret d. 14. januar 2026), højeste er 1.745 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.691 kr.

Den nuværende pris på 1.744 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Lenovo® | ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock - Dockingstation - Thunderbolt 4 - HDMI, 2 x DP - GigE - 135 Watt - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.744 kr1 kr (0%)
11. maj 20261.743 kr1 kr (0%)
23. apr. 20261.744 kr55 kr (3%)
22. apr. 20261.689 kr41 kr (2%)
20. apr. 20261.648 kr23 kr (1%)
19. apr. 20261.671 kr23 kr (1%)
18. apr. 20261.648 kr64 kr (4%)
17. apr. 20261.712 kr64 kr (4%)
20. mar. 20261.648 kr41 kr (2%)
18. mar. 20261.689 kr41 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret