Gå til hovedindhold

DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort

DEEPCOOLComputerkomponenterEAN: 6933412774228
Pris fra 510 krtil 799 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 289 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 490 kr 5. maj

Sammenlign priser på DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 510 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
PC kabinet tower - DeepCool CH170, sort
-40%510 kr
Før 854 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet tower - DeepCool CH170, sort billede

Produktinformation

Stilrent PC kabinet til kompakte buildsDeepCool CH170 er et elegant tower PC kabinet i sort, der passer perfekt til dig, der vil bygge en kompakt og ryddelig stationær. Kabinettet understøtter Mini‑ATX-bundkort og giver plads til grafikkort op til 30,5 cm samt CPU‑kølere op til 17,2 cm. Med et rent, perforeret design og indbygget LED‑display får du et moderne look, der passer ind på både skrivebord og i gaming‑setup.Fleksibel indretning og tilslutningerIndvendigt finder du 1 × 3,5" og 1 × 2,5" drevbås til HDD og SSD, mens frontpanelet byder på USB‑C, to USB 3.2 Type‑A, USB 2.0 og lydindgang. Det gør det nemt at tilslutte tilbehør og opbevaring.Effektiv kølingssupportKabinettet er klar til flere køleløsninger: op til 2 sideventilatorer (120 mm) og 240 mm radiator på siden, 1 bundventilator (120 mm) og op til 2 bagventilatorer (120 mm). Det giver fleksible muligheder for at holde systemet godt afkølet, selv i et lille build.Formfaktor: Tower, type: PCUnderstøttet bundkort: Mini‑ATXMaks. CPU‑kølerhøjde: 17,2 cmMaks. GPU‑længde: 30,5 cmUdvidelsesslots: 3Drevbåse: 1 × 3,5", 1 × 2,5"Materiale: SPCC, ABSMål (H × B × D): 38 × 20 × 25 cmVægt: 3,4 kgForbindelser: 1 × USB‑C, 2 × USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 1 × USB 2.0, lydindgangSkærm: Indbygget LED‑displayBlæsere (maks.): Top 1 × 120 mm, side 2 × 120 mm, bund 1 × 120 mm, bag 2 × 120 mmRadiator: Side op til 240 mmStrømforsyning: SFX, SFX‑L, PS2, ATX...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DEEPCOOL
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 7.8g
EAN: 6933412774228
Varenr.: 2124026
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeepCool CH170 DIGITAL Tower Mini ITX Sort
627 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort
644 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeepCool CH170 DIGITAL - Kabinet - Tower - Sort
644 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet tower - DeepCool CH170, sort
-17%689 kr
Før 834 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet tower - DeepCool CH170, sort
-17%709 kr
Før 854 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeepCool CH170 DIGITAL Tower Mini ITX Sort
799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Livera DK510 kr579 krKøb
2CompuMail DK627 kr627 krKøb
3CS MEGASTORE DK644 kr683 krKøb
4Proshop DK644 kr683 krKøb
5Boligcenter DK689 kr689 krKøb
6Vivas DK709 kr788 krKøb
7Ultrashop799 kr799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort

PriceData har fulgt prisen på DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 490 kr (registreret d. 5. maj 2026), højeste er 784 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 625 kr.

Den nuværende pris på 510 kr er 18% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for DeepCool CH170 DIGITAL - Mini-ITX - ingen strømforsyning (ATX / SFX / SFX-L) - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026510 kr20 kr (4%)
5. maj 2026490 kr103 kr (17%)
2. maj 2026593 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026594 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026595 kr2 kr (0%)
24. apr. 2026597 kr2 kr (0%)
22. apr. 2026595 kr46 kr (8%)
20. apr. 2026549 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026548 kr120 kr (18%)
17. apr. 2026668 kr11 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret