Gå til hovedindhold

Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132

DanfossSanitetEAN: 5702420067278
Pris fra 1.553 krtil 2.299 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 746 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1553 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss komplet ventilsæt til regulering i krom - højremontering
1.553 kr
Til butik
Danfoss komplet ventilsæt til regulering i krom - højremontering billede

Produktinformation

Komplet ventilsæt til regulering Ventilsættet RTX med returtermostat er specielt velegnet til montering på håndklæderadiatorer af "stigetypen". Består af reguleringsventil, afspærringsventil og termostatisk element. Legering:KromTilslutning, rad

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Møbler & tilbehør
Farve: chrome
EAN: 5702420067278
Varenr.: 403238304
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132
1.588 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss rtx ventilsæt højre krom
1.625 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RTX sæt krom højre montering
1.874,51 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RTX ventilsæt m/Returtermostat i højre side, Krom
2.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RTX ventilsæt m/Returtermostat i højre side, Krom
2.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.553 kr1.553 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.588 kr1.588 krKøb
3Proshop DK1.625 kr1.625 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.874,51 kr1.874,51 krKøb
5CompletVVS2.199 kr2.199 krKøb
6BilligVVS DK2.299 kr2.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.516 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.569 kr.

Den nuværende pris på 1.553 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Danfoss RTX ventilsæt Krom - Returen i højre side t-håndkl.rad 013G4132 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.553 kr35 kr (2%)
11. maj 20261.588 kr31 kr (2%)
9. maj 20261.619 kr31 kr (2%)
3. apr. 20261.588 kr19 kr (1%)
27. mar. 20261.569 kr19 kr (1%)
25. mar. 20261.588 kr11 kr (1%)
9. mar. 20261.577 kr11 kr (1%)
8. mar. 20261.588 kr11 kr (1%)
7. mar. 20261.577 kr11 kr (1%)
13. feb. 20261.588 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret