Gå til hovedindhold

Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005)

DanfossEludstyrOriginal Danfoss reservedelVVS reparation og vedligeholdelseEAN: 5702420002279

Udskift pakdåsen på din Danfoss RAVL, RAV eller FJVR ventil med denne originale reservedel. Nem installation uden at tømme systemet for vand. Læs mere

Pris fra 82 krtil 109 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 27 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 80 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 82 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DANFOSS Pakdåse til RAV, RAVL OG FJVR ventil
82 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Pakdåse til RAV, RAVL, FJVR
83 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss pakdåse for RAVL, RAV og FJVR
85 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss pakdåse passer til RAVL/RAV/FJVR, 013U0070
86 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PAKDÅSE TIL RAV, RAVL, FJVR
91,89 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss pakdåse for RAVL, RAV og FJVR
95 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Pakdåse Til Rav, Ravl, Fjvr
97,74 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005)
101 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pakdåse til rav, ravl, fjvr
101,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss pakdåse for RAVL, RAV og FJVR
109 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK82 kr121 krKøb
2Proshop DK83 kr122 krKøb
3LavprisVVS85 kr85 krKøb
4Elvvs.dk86 kr86 krKøb
5EL-GROSSISTEN91,89 kr91,89 krKøb
6BilligVVS DK95 kr95 krKøb
7Billigelogvvs.dk97,74 kr97,74 krKøb
8WATTOO.DK101 kr101 krKøb
9MaintainIt101,25 kr101,25 krKøb
10CompletVVS109 kr109 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Danfoss pakdåse til RAVL, RAV og FJVR ventiler

Danfoss

Udskift pakdåsen på din Danfoss RAVL, RAV eller FJVR ventil med denne originale reservedel. Nem installation uden at tømme systemet for vand.

• VVS reparation og vedligeholdelse
• Original Danfoss reservedel

Beskrivelse

Danfoss pakdåse er en essentiel reservedel til RAVL, RAV og FJVR radiatorventiler fra før 2005. Pakdåsen sikrer tæt forbindelse og optimal funktion af ventilen, hvilket forhindrer lækage og sikrer præcis temperaturkontrol. Den kan skiftes uden at tømme hele varmesystemet for vand, hvilket gør udskiftningen hurtig, nem og omkostningseffektiv. Passer til termostater med 34 mm diameter og spændeboltssystem. Kvalitetsprodukt fra Danfoss med lang holdbarhed og præcis pasform til ældre ventiltyper. Fremstillet i holdbart gummi og metal for optimal tætning. Ideel til VVS-installatører og gør-det-selv entusiaster som ønsker pålidelig vedligeholdelse af deres varmesystem.

Specifikationer

Type:Pakdåse til radiatorventiler
Diameter:34 mm
Materiale:Gummi og metal
Installation:Uden vandtømning
Kompatibilitet:RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke ventiler er denne pakdåse kompatibel med?

Pakdåsen passer til Danfoss RAVL, RAV og FJVR ventiler, der er produceret indtil 2005. Den er designet til termostater med 34 mm diameter.

Kan jeg skifte pakdåsen uden at tømme hele varmesystemet?

Ja, pakdåsen kan normalt skiftes uden at tømme rør og ventiler for vand. Systemet skal være under tryk under udskiftningen for optimal installation.

Hvordan ved jeg om min ventil har brug for en ny pakdåse?

Hvis du oplever lækage omkring ventilen eller problemer med termostaten, kan det være tegn på en slidt pakdåse. Afmonter termostaten for at inspicere pakdåsen.

Er det svært at installere en ny pakdåse?

Installation er relativt nem og kan udføres af både VVS-installatører og erfarne gør-det-selv folk. Systemet skal være under tryk, og der medfølger instruktioner.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005)

PriceData har fulgt prisen på Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 76 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 85 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 81 kr.

Den nuværende pris på 82 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Danfoss - Pakdse til ventilerne RAVL, RAV og FJVR (indtil 2005) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202682 kr1 kr (1%)
18. maj 202683 kr2 kr (2%)
9. maj 202685 kr2,67 kr (3%)
7. maj 202682,33 kr2,67 kr (3%)
6. maj 202685 kr2,67 kr (3%)
23. apr. 202682,33 kr1,33 kr (2%)
15. apr. 202681 kr3 kr (4%)
14. apr. 202684 kr1,67 kr (2%)
11. apr. 202682,33 kr1,33 kr (2%)
8. apr. 202681 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret