Gå til hovedindhold

Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm

DanfossEludstyrEAN: 5702420032986
Pris fra 60 krtil 89 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 29 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 55 kr 29. maj

Sammenlign priser på Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss klemringsfitting 3/4x20 pex
60 kr
Til butik
Danfoss klemringsfitting 3/4x20 pex billede

Produktinformation

Danfoss klemringsfitting 3/4X20 pex

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: 013G4160
EAN: 5702420032986
Varenr.: 2898712
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Klemringsfitting 3/4" x 20 mm Pex
71,75 kr
Til butik
Klemringsfitting 3/4" x 20 mm Pex billede

Produktinformation

Klemringsfittings for tilslutning af Danfoss ventiler til PEX plastrør. Tekniske data Tilslutning G 3/4" Rørdimension 20x2 mm Max. arbejdstryk 10 bar Prøvetryk 16 bar Max. fremløbstemperatur 95 °C Til ventilerne RA-K/KE, RA-C 15, Manifold FHD

Produktspecifikationer

Mærke: DANFOSS
EAN: 5702420032986
Varenr.: 15843368468815
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings 3/4" Ø20-2,0 mm
75 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Overg. Pex 3/4Xø20 X 2 Mm
76,31 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Overg. pex 3/4xø20 x 2 mm
78,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G4160, 1 stk
85 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm
89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK60 kr99 krKøb
2EL-GROSSISTEN71,75 kr71,75 krKøb
3CompletVVS75 kr75 krKøb
4Billigelogvvs.dk76,31 kr76,31 krKøb
5MaintainIt78,75 kr78,75 krKøb
6CS MEGASTORE DK85 kr124 krKøb
7BilligVVS DK89 kr89 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 48 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 60 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 56 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Danfoss Klemringsfittings til PEX plastrør 3/4" - 20x2,0 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202660 kr5 kr (9%)
29. maj 202655 kr
27. maj 202655,5 kr3,5 kr (6%)
26. maj 202659 kr3,5 kr (6%)
23. maj 202655,5 kr3,5 kr (6%)
22. maj 202659 kr3,5 kr (6%)
8. maj 202655,5 kr3,5 kr (6%)
7. maj 202659 kr3,5 kr (6%)
30. apr. 202655,5 kr3,5 kr (6%)
29. apr. 202659 kr3,5 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret