Gå til hovedindhold

WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter)

WavinEludstyrEAN: 5900360911976
Pris fra 11,25 krtil 2.093 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.081,75 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,75 kr 21. apr.

Sammenlign priser på WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.25 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
20mm pe-rt soft gulvvarme rør 70°c- 120m
11,25 kr
Til butik
20mm pe-rt soft gulvvarme rør 70°c- 120m billede

Produktinformation

20x2,0mm TIGRIS PE-RT SOFT gulvvarmerør 120m MAKS TEMPERATUR 70°C Wavin PE-RT Pro3 er et tre-lags gulvvarmerør med en udvendig iltspærre og fremstillet i PE-RT (Polyethylen Raised Temperatue),der giver røret en større holdbarhed over for varme og dermedgø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360911976
Varenr.: 0208161673
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PE-RT Soft gulvvarmerør 20 mm. 120 mtr. rulle. 3 lags rør
12,5 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
20 mm Wavin Soft PE-RT 3-lags gulvvarmerør 120 mtr. (120 mtr)
961,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin PE-RT Soft - Gulvvarmerr (rulle / 6 bar / 70 C), 20 x 2,0 mm - 120 meter
1.099 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
120 meter Wavin Soft PE-RT 3-lags gulvvarmerør, 20 mm
1.099 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
120 meter Wavin Soft PE-RT 3-lags gulvvarmerør, 20 mm
1.200 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 20mm PE-RTSoft 120m - gulvvarmerør - (120 meter)
2.093 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt11,25 kr11,25 krKøb
2vvsfittings.dk12,5 kr12,5 krKøb
3VVS.dk961,75 kr961,75 krKøb
4WATTOO.DK1.099 kr1.099 krKøb
5LavprisVVS1.099 kr1.099 krKøb
6BilligVVS DK1.200 kr1.200 krKøb
7CS MEGASTORE DK2.093 kr2.292 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter)

PriceData har fulgt prisen på WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 8,71 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 11,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9 kr.

Den nuværende pris på 11,25 kr er 25% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for WAVIN 20mm x 2,0 Soft gulvvarmerør, maks 70°C -PE-RT Pro3 20x2,0 mm gulvvarmerør 120 mtr. Ekstra Blødt. udv iltbarriere, nedstøbning - (120 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202611,25 kr
17. maj 202610,26 kr
10. maj 202610,21 kr1,04 kr (9%)
9. maj 202611,25 kr
8. maj 202610,46 kr1,71 kr (20%)
21. apr. 20268,75 kr1,25 kr (13%)
3. apr. 202610 kr1,24 kr (14%)
25. mar. 20268,76 kr
11. mar. 20268,75 kr
10. mar. 20268,76 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret