Gå til hovedindhold

Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00

DamixaSanitetEAN: 5708516701088
Pris fra 1.976 krtil 2.336,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 360,25 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.975 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1976 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa TMC kar-/brusearmatur (spejlvendt), krom
1.976 kr
Til butik
Damixa TMC kar-/brusearmatur (spejlvendt), krom billede

Produktinformation

En klassiker fra Damixa. Den populære termostat er et stilrent produkt i den velkendte Damixa kvalitet. Med både Vandsparefunktion og Anti-Skoldning for ekstra sikkerhed er der heller ikke sparet på funktionerne. Leveres uden rosetter og forskruninger.

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 276510000
EAN: 5708516701088
Varenr.: 2895982
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa TMC kar-brusebat. - fork. m.sorte greb. spejlv. rørf. u.rosetter 27651.00
2.014 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa TMC kararmatur, omvendt rørføring, krom/sort
-10%2.156 kr
Før 2.395 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Damixa TMC kararmatur, omvendt rørføring, krom/sort billede

Produktinformation

TMC Klassisk brusearmatur ideelt til både det gamle og nye badeværelse. I et populært og kendt udseende er TMC armaturerne det eksemplariske valg, når du ønsker et stilrent produkt i den velkendte Damixa kvalitet. Sorte greb 1/2" afgang opad 1/2&qu

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Badekarret
Farve: chrome/black
EAN: 5708516701088
Varenr.: 727812604
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa TMC kararmatur, omvendt rørføring, krom/sort
2.199 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa TMC kararmatur, omvendt rørføring, krom/sort
2.199 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa TMC Kar- /Brusebatteri m/Termostat (Spejlvendt rf), u
2.223 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa TMC termostatbatteri spejlvendt kar/brus
2.317,69 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00
2.336,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.976 kr1.976 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.014 kr2.014 krKøb
3BilligVVS DK2.156 kr2.156 krKøb
4CompletVVS2.199 kr2.199 krKøb
5LavprisVVS2.199 kr2.199 krKøb
6Elvvs.dk2.223 kr2.223 krKøb
7EL-GROSSISTEN2.317,69 kr2.317,69 krKøb
8vvsfittings.dk2.336,25 kr2.336,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00

PriceData har fulgt prisen på Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.880 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 1.977 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.953 kr.

Den nuværende pris på 1.976 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Damixa TMC kar-/brusebat. fork. Med sorte greb. Spejlvendt rørføring. u/rosetter 27651.00 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.976 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.975 kr2 kr (0%)
17. apr. 20261.977 kr2 kr (0%)
14. apr. 20261.975 kr2 kr (0%)
10. apr. 20261.977 kr2 kr (0%)
3. mar. 20261.975 kr95 kr (5%)
8. feb. 20261.880 kr95 kr (5%)
7. feb. 20261.975 kr95 kr (5%)
5. feb. 20261.880 kr95 kr (5%)
4. feb. 20261.975 kr95 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret