Gå til hovedindhold

DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter

DamixaSanitetAnti-skoldningBadeværelse og bruserEAN: 5708516728924

Damixa Thermixa Zero brusearmatur i krom med keramisk kartusche og anti-skoldning. Termostatisk styring sikrer konstant temperatur ved brusning. Læs mere

Pris fra 639 krtil 967,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 328,5 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 599 kr 1. apr.

Sammenlign priser på DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 639 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Thermixa Zero brusearmatur, krom
639 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter
727 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Thermixa Zero brusearmatur, krom
-19%729 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Damixa Thermixa Zero termostatbatteri
763,29 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Thermixa zero termostatarmatur
827,5 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Zero Bruse Termostatbatteri Krom med 1/2' tilslutning for bruser
878,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Thermixa Zero brusearmatur, krom
-8%896 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Thermixa Zero brusearmatur, krom
909 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Thermixa Zero termostatarmatur. Uden rosetter og forskruninger
967,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK639 kr678 krKøb
2CS MEGASTORE DK727 kr766 krKøb
3CompletVVS729 kr729 krKøb
4EL-GROSSISTEN763,29 kr763,29 krKøb
5MaintainIt827,5 kr827,5 krKøb
6VVS.dk878,75 kr878,75 krKøb
7BilligVVS DK896 kr896 krKøb
8LavprisVVS909 kr909 krKøb
9vvsfittings.dk967,5 kr967,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Damixa Thermixa Zero Brusearmatur

Damixa

Damixa Thermixa Zero brusearmatur i krom med keramisk kartusche og anti-skoldning. Termostatisk styring sikrer konstant temperatur ved brusning.

• brusearmatur
• termostatbatteri
• brusebatteri
• damixa armatur
• vvs batteri
• badeværelse armatur
• Badeværelse og bruser
• Anti-skoldning

Beskrivelse

Damixa Thermixa Zero er et premium termostatisk brusearmatur i krom, designet til moderne badeværelser. Armaturet er udstyret med keramisk kartusche og anti-skoldningsfunktion, der sikrer stabil vandtemperatur og lang holdbarhed. Med Eco-Klik vandsparefunktion og 1/2" tilslutning for bruser. Standard 150mm centerafstand gør montering nem. Leveres uden rosetter og excentriske forskruninger. Perfekt til familier der ønsker sikker og komfortabel bruseoplevelse med professionel VVS-kvalitet fra Damixa. Støjgruppe 1 og trykgruppe 150 kPa sikrer optimal ydeevne.

Specifikationer

vægt:1,673 kg
finish:Krom
rosetter:Medfølger ikke
materiale:Messing
montering:Vægmonteret
trykgruppe:150 kPa
støjgruppe:1
centerafstand:150 mm
anti_skoldning:Ja
leverandør_nr:574500000
keramisk_kartusche:Ja
tilslutning_bruser:1/2 tommer
eco_klik_vandsparefunktion:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger rosetter og forskruninger?

Nej, armaturet leveres uden rosetter og excentriske forskruninger, som skal købes separat til vægmontering.

Hvad er centerafstanden?

Standard 150mm centerafstand, som passer til de fleste VVS-installationer i Danmark.

Er der anti-skoldning?

Ja, armaturet har indbygget anti-skoldningsfunktion der forhindrer for højde vandtemperaturer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter

PriceData har fulgt prisen på DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter i 166 dage. Laveste pris i perioden er 599 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 652 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 634 kr.

Den nuværende pris på 639 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for DAMIXA Thermixa Zero termostatarmatur med bruserafgang ½ ned og eksklusiv forskruninger og rosetter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026639 kr7 kr (1%)
28. apr. 2026632 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026633 kr1 kr (0%)
26. apr. 2026634 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026635 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026636 kr1 kr (0%)
23. apr. 2026637 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026638 kr1 kr (0%)
16. apr. 2026639 kr4 kr (1%)
8. apr. 2026643 kr40 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret