Gå til hovedindhold

Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche

DamixaSanitetEAN: 5708516740155
Pris fra 2.338 krtil 2.888 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 550 kr (19% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.289 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2338 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Clover Easy Thermixa 300 brusearmatur, krom/sort
-19%2.338 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Damixa Clover Easy Thermixa 300 brusearmatur, krom/sort billede

Produktinformation

Thermixa 300 brusearmatur med termostat fra Damixa. Data: Anti-skoldningsfunktion: Ja Eco-Klik vandsparefunktion: Ja Kartusche: Keramisk Centerafstand: 150 mm Brusetilslutning: 1/2" Inkl. rosetter og forskruninger

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Brus
Farve: chrome/black
EAN: 5708516740155
Varenr.: 722173704
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche
2.376 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Damixa Thermixa 300 brusearmatur med care-greb, krom/sort
2.376 kr
Til butik
Damixa Thermixa 300 brusearmatur med care-greb, krom/sort billede

Produktinformation

Clover Easy sætter nye standarder for ergonomi og elegance. Udviklet til og designet i tæt samarbejde med, brugerne. Med et greb for mennesker i alle aldre og størrelser, uanset fysik og fingerkræfter. Et armatur, der trods den gennemtænkte ergonomi ikke går på kompromis med designet.

Produktspecifikationer

Mærke: Damixa
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 574037400
EAN: 5708516740155
Varenr.: 2896138
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Damixa Clover Easy Thermixa 300 brusearmatur, krom/sort
2.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Damixa Clover Easy Thermixa 300 brusearmatur, krom/sort
-10%2.699 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Damixa Termostatarmatur Thermixa 300
2.716,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Damixa Termostatarmatur Thermixa 300
2.888 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.338 kr2.338 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.376 kr2.376 krKøb
3Proshop DK2.376 kr2.376 krKøb
4CompletVVS2.499 kr2.499 krKøb
5BilligVVS DK2.699 kr2.699 krKøb
6vvsfittings.dk2.716,25 kr2.716,25 krKøb
7Elvvs.dk2.888 kr2.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche

PriceData har fulgt prisen på Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.213 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.377 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.274 kr.

Den nuværende pris på 2.338 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Damixa 2-grebs termostat - Thermixa 300 bruser m/keramisk kartusche de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.338 kr38 kr (2%)
15. maj 20262.376 kr1 kr (0%)
12. maj 20262.377 kr13 kr (1%)
20. apr. 20262.364 kr38 kr (2%)
8. apr. 20262.326 kr37 kr (2%)
3. mar. 20262.289 kr38 kr (2%)
8. feb. 20262.251 kr38 kr (2%)
7. feb. 20262.289 kr38 kr (2%)
5. feb. 20262.251 kr38 kr (2%)
4. feb. 20262.289 kr38 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret