Gå til hovedindhold

GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom

GroheSanitetTurboStat teknologiBadeværelse og VVSEAN: 4005176319457

Grohe Grohtherm Nordic termostatbatteri med TurboStat teknologi og SafeStop. Elegant krom finish med EcoButton til vandbesparelse og præcis temperaturkontrol. Læs mere

Pris fra 710 krtil 1.058,75 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 348,75 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 710 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm brusearmatur, krom
-11%710 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm brusearmatur, krom
-3%719 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Grotherm Nordic, brusearmatur, 2-grebs, krom
719 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm Nordic brusearmatur, krom
754 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GROHE Grohtherm Nordic Termostatbatteri til brus
798 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom
829 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm Nordic termostat t/brusesæt
880,39 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm brusearmatur, krom
919 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Grohtherm nordic termostatarmatur
955 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Grohtherm Nordic Termostatbatteri til brus
1.001,25 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm Nordic Termostat til Brus
1.058,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS710 kr710 krKøb
2LavprisVVS719 kr719 krKøb
3WATTOO.DK719 kr719 krKøb
4Proshop DK754 kr793 krKøb
5CS MEGASTORE DK798 kr837 krKøb
6Elvvs.dk829 kr829 krKøb
7EL-GROSSISTEN880,39 kr880,39 krKøb
8BilligVVS DK919 kr919 krKøb
9MaintainIt955 kr955 krKøb
10vvsfittings.dk1.001,25 kr1.001,25 krKøb
11VVS.dk1.058,75 kr1.058,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Grohtherm Nordic Termostatbatteri

Grohe

Grohe Grohtherm Nordic termostatbatteri med TurboStat teknologi og SafeStop. Elegant krom finish med EcoButton til vandbesparelse og præcis temperaturkontrol.

• brusearmatur
• termostatbatteri
• brusebatteri
• grohe armatur
• vægmonteret brusearmatur
• safestop brusearmatur
• Badeværelse og VVS
• TurboStat teknologi

Beskrivelse

Grohe Grohtherm Nordic er et avanceret termostatbatteri til brus, designet med Grohes innovative TurboStat compact termostatelement for præcis temperaturregulering. Armaturet er udstyret med SafeStop-funktion ved 38°C, der beskytter mod skoldning, og EcoButton teknologi for reduceret vandforbrug. Den elegante StarLight krom finish giver en holdbar og skinnende overflade, der er let at rengøre. Med integreret blandingsspærre og keramisk overdel sikrer dette brusearmatur pålidelig funktion og lang levetid. Perfekt til moderne badeværelser, hvor både stil og funktionalitet er prioriteret.

Specifikationer

vægt:1.73 kg
montering:Vægmontage
overflade:StarLight krom finish
sikkerhed:SafeStop ved 38°C
dimensioner:35.0 x 14.0 x 1.0 cm
bruserafgang:1/2" center ned
kontraventiler:Indbyggede
vandbesparelse:EcoJoy teknologi
blandingsspærre:Integreret
termostatelement:GROHE TurboStat compact
temperaturregulering:180° keramisk overdel 1/2"

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er SafeStop funktionen?

SafeStop beskytter mod skoldning ved automatisk at stoppe vandtemperaturen ved 38°C, så du ikke risikerer at få for varmt vand.

Hvordan virker EcoButton teknologien?

EcoButton reducerer vandforbruget uden at gå på kompromis med komforten - du kan justere flow for at spare vand og penge.

Skal der købes ekstra dele til monteringen?

Ja, rosetter og forskruninger sælges separat og skal købes til for komplet montering.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom

PriceData har fulgt prisen på GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom i 182 dage. Laveste pris i perioden er 710 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 754 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 729 kr.

Den nuværende pris på 710 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for GROHE Grohtherm New Termostatbatteri, m/Termostat, u/Rosetter, Krom (1/2" afgang) - Krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026710 kr9 kr (1%)
26. maj 2026719 kr9 kr (1%)
17. maj 2026710 kr9 kr (1%)
16. maj 2026719 kr9 kr (1%)
10. maj 2026710 kr9 kr (1%)
9. maj 2026719 kr9 kr (1%)
3. maj 2026710 kr18 kr (2%)
30. apr. 2026728 kr26 kr (3%)
29. apr. 2026754 kr26 kr (4%)
3. apr. 2026728 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret