Gå til hovedindhold

Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz

DahuaComputerskærmeEAN: 6939554961793
Pris fra 1.029 krtil 1.399 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 370 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1029 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Dahua Technology LM27-E231BN - Fuld HD, 200 Hz, IPS, sort
-6%1.029 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" Dahua Technology LM27-E231BN - Fuld HD, 200 Hz, IPS, sort billede

Produktinformation

Dahua Technology LM27-E231BN. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LED, Responstid: 0,5 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering. Produktfarve: SortDisplayBerøringsskærm: IngenFarvedybde: 8 BitHD-type: Fuld HDHDR-teknologi (High Dynamic Range): High Dynamic Range 10 (HDR10)High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (typisk): 1000:1LED-baggrundsbelysning: JaMaksimal opdateringshastighed: 200 HzNaturligt aspektforhold: 16:9NTSC-dækning (typisk): 85%Overfladehårdhed: 3HPaneltype: IPSPixel pitch: 03114 x 03114 mmPixeltæthed: 81,59 ppiResponstid: 0,5 msSkærm diagonal: 68,6 cm (27")Skærm diagonal (metrisk): 69 cmSkærm form: FladSkærmens lysstyrke (typisk): 350 cd/m²Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixelSkærmteknologi: LEDStandard for farveskala: NTSCSvartid (MPRT): 1 msSynlig størrelse, horisontal: 59,8 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,6 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Tågehastighed: 25%Type af baggrundslys: Kant LEDVis antal farver: 16.7 millione...

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 7g
EAN: 6939554961793
Varenr.: 1955874
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Dahua Technology LM27-E231BN - Fuld HD, 200 Hz, IPS, sort
-6%1.049 kr
Før 1.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" Dahua Technology LM27-E231BN - Fuld HD, 200 Hz, IPS, sort billede

Produktinformation

Dahua Technology LM27-E231BN. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LED, Responstid: 0,5 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering. Produktfarve: SortDisplayBerøringsskærm: IngenFarvedybde: 8 BitHD-type: Fuld HDHDR-teknologi (High Dynamic Range): High Dynamic Range 10 (HDR10)High Dynamic Range (HDR) understøttet: JaKontrastforhold (typisk): 1000:1LED-baggrundsbelysning: JaMaksimal opdateringshastighed: 200 HzNaturligt aspektforhold: 16:9NTSC-dækning (typisk): 85%Overfladehårdhed: 3HPaneltype: IPSPixel pitch: 03114 x 03114 mmPixeltæthed: 81,59 ppiResponstid: 0,5 msSkærm diagonal: 68,6 cm (27")Skærm diagonal (metrisk): 69 cmSkærm form: FladSkærmens lysstyrke (typisk): 350 cd/m²Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixelSkærmteknologi: LEDStandard for farveskala: NTSCSvartid (MPRT): 1 msSynlig størrelse, horisontal: 59,8 cmSynlig størrelse, vertikal: 33,6 cmSynsvinkel, horisontal: 178°Synsvinkel, vertikal: 178°Tågehastighed: 25%Type af baggrundslys: Kant LEDVis antal farver: 16.7 millioner farverPræstationLav Blue Light teknologi: JaMultimedieIndbyggede højttaler(e): IngenIndbygget kamera: IngenDesignAftageligt stativ: JaFarve: SortFrontkantfarve: SortMarkedspositionering: SpilProduktfarve: SortRammeløst design: JaPorte & GrænsefladerAntal DisplayPorts: 1Antal HDMI-porte: 1DisplayPort-version: 1.4HDMI: JaHDMI-version: 2.0Indbygget USB-hub: IngenLydudgang: JaErgonomiskHældningsindstilling: JaHældningsvinkelområde: -5 - 20°Højdejustering: IngenKan monteres på væggen: JaLED-indikatorer: JaPanel montering grænseflade: 100 x 100 mmPlug and play: JaVESA montering: JaStrømstyringEnergieffektivitetsklasse (HDR): GEnergieffektivitetsklasse (SDR): EEnergiforbrug (HDR) pr. 1000 timer: 28 kWhEnergiforbrug (SDR) pr. 1000 timer: 21 kWhNominel strømstyrke: 4 AStrømforbrug (maks.): 32 WStrømforbrug (standby): 0,5 WStrømforbrug (typisk): 24,6 WStrømforsyningstype: EksternUdgangsspænding for vekselstrømsadapter: 12 VDriftsbetingelserDriftstemperatur (T-T): 0 - 40 °COpbevaringstemperatur (T-T): -20 - 60 °CRelativ luftfugtighed ved drift (H-H): 10 - 85%Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H): 5 - 90%Vægt & størrelserBredde (uden stativ): 614,3 mmDybde (uden stativ): 57,2 mmFacet bredde (bund): 2,23 cmFacet bredde (øverste): 8,21 mmFacet bredde (side): 8,21 mmHøjde (uden stativ): 366,8 mmVægt (uden stativ): 3,55 kgEmballeringsdataPakkebredde: 695 mmPakkedybde: 150 mmPakkehøjde: 460 mmPakketype: KassePakkevægt: 4,85 kgEmballage indholdBrugervejledning: JaKabler inkluderet: DisplayPortStativ inkluderet: JaStrømadapter inkluderet: JaAndre funktionerCompliance-certifikater: CEElektromagnetisk kompatibilitet (EMC)Lavspændingsdirektivet (LVD)Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF): 30000 t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme
Vægt: 7g
EAN: 6939554961793
Varenr.: 1955874
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dahua DHI-LM27-E231BN 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz
1.139 kr
Til butik
Dahua DHI-LM27-E231BN 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz billede

Produktinformation

Dahua Technology LM27-E231BN LED Display Oplev den skarpe og klare visuel præstation med Dahua Technology LM27-E231BN LED displayet. Med en stor skærmstørrelse på 686 cm (27 tommer) og en imponerende opløsning på 1920 x 1080 pixels, tilbyder dette Full HD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Skærme & Displays
EAN: 6939554961793
Varenr.: 112098
Gå til WEBdanes
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dahua LM27-E231BN 27'' FHD IPS 200Hz 1ms
1.299 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz
1.299 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dahua LM27-E231BN Skærm - 27" - 200Hz - GEEKD.dk
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.029 kr1.029 krKøb
2Vivas DK1.049 kr1.118 krKøb
3Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
4WEBdanes1.299 kr1.299 krKøb
5CompuMail DK1.299 kr1.299 krKøb
6Geekd1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz

PriceData har fulgt prisen på Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 889 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 1.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.071 kr.

Den nuværende pris på 1.029 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Dahua DHI-LM27-E231BN 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 200Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.029 kr110 kr (10%)
28. apr. 20261.139 kr160 kr (12%)
27. apr. 20261.299 kr160 kr (14%)
24. apr. 20261.139 kr160 kr (12%)
23. apr. 20261.299 kr160 kr (14%)
9. apr. 20261.139 kr110 kr (11%)
8. apr. 20261.029 kr59 kr (5%)
7. apr. 20261.088 kr59 kr (6%)
2. apr. 20261.029 kr140 kr (16%)
28. feb. 2026889 kr178 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret