Gå til hovedindhold

DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende.

DafaSanitetEAN: 5705636360164
Pris fra 176 krtil 230 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 54 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 158,04 kr 7. maj

Sammenlign priser på DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 176 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
176 kr
Til butik
DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende. billede

Produktspecifikationer

Mærke: DAFA
Kategori: Tætningsprodukter og isolering
Farve: 1
Artikel nr.: 5705636360164
EAN: 5705636360164
Varenr.: 5035672
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DAFA UV / RADON TAPE SORT 60MM L=25M
178,89 kr
Til butik
DAFA UV / RADON TAPE SORT 60MM L=25M billede

Produktinformation

DAFA UV tape DAFA UV tape indgår i DAFA AirVent System og er ideelt til tapening af undertag og vindspærre, og kan desuden anvendes til alle DAFAs dampspærrer. DAFA UV tape opfylder de strenge krav vedrørende permanent lufttætning af dampspærrefolier. DAF...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DAFA
EAN: 5705636360164
Varenr.: 15842276606287
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
UV-tape, sort, 60 mm, 25 meter - Dafa
186 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Dafa Uv / Radon Tape Sort 60Mm L=25M
190,26 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dafa uv / radon tape sort 60mm l=25m
195 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
DAFA UV tape, Sort Dampspærretape, 60 mm, 25 m
230 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK176 kr215 krKøb
2EL-GROSSISTEN178,89 kr178,89 krKøb
3WATTOO.DK186 kr186 krKøb
4Billigelogvvs.dk190,26 kr190,26 krKøb
5MaintainIt195 kr195 krKøb
6vvsfittings.dk230 kr230 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende.

PriceData har fulgt prisen på DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende. i 185 dage. Laveste pris i perioden er 154 kr (registreret d. 26. februar 2026), højeste er 196,23 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 166 kr.

Den nuværende pris på 176 kr er 6% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for DAFA Airvent UV / Radon tape, sort 60 mm x 25 m. Godkendt til udendørs brug fx. ved undertagskraver. Stærkt klæbende. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026176 kr1 kr (1%)
28. maj 2026175 kr2 kr (1%)
25. maj 2026173 kr1 kr (1%)
23. maj 2026174 kr4,89 kr (3%)
21. maj 2026178,89 kr6,89 kr (4%)
20. maj 2026172 kr1 kr (1%)
18. maj 2026173 kr5,89 kr (3%)
17. maj 2026178,89 kr4,02 kr (2%)
9. maj 2026182,91 kr24,87 kr (16%)
7. maj 2026158,04 kr27,96 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret