Gå til hovedindhold

ABB D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID

ABBEludstyrEAN: 8012542636359
Pris fra 2.443 krtil 2.768,24 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 325,24 kr (12% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2443 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID
2.443 kr
Til butik
D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Stærkstrøms artikler
Farve: 1
Artikel nr.: D13-15-M-65-MBUS
EAN: 8012542636359
Varenr.: 25141054
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELMÅLER D13 15-M 65 MBUS
2.768,24 kr
Til butik
ELMÅLER D13 15-M 65 MBUS billede

Produktinformation

ABBs D11 og D13 målere tilbyder et optimeret pladsforbrug, der reducerer pladsbehovet med op til 50%. Brugervenligheden er forbedret, hvilket gør installation og idriftsættelse hurtigere end nogensinde før. Med installationsguiden til de indledende indsti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 8012542636359
Varenr.: 15840317505871

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.443 kr2.443 krKøb
2EL-GROSSISTEN2.768,24 kr2.768,24 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID

PriceData har fulgt prisen på D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID i 166 dage. Laveste pris i perioden er 2.443 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 2.768,24 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.546 kr.

Den nuværende pris på 2.443 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for D13 15-M 65 Mbus, 3-fase energimåler, direkte måling 65 A, M-bus, MID de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.443 kr1 kr (0%)
23. maj 20262.444 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.445 kr1 kr (0%)
20. maj 20262.446 kr322,24 kr (12%)
13. maj 20262.768,24 kr136,24 kr (5%)
26. apr. 20262.632 kr19,01 kr (1%)
14. feb. 20262.651,01 kr26,01 kr (1%)
11. feb. 20262.625 kr145 kr (6%)
31. jan. 20262.480 kr50 kr (2%)
20. dec. 20252.530 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret