Gå til hovedindhold

ABB D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID

ABBEludstyrEAN: 8012542635956
Pris fra 1.946 krtil 2.087,78 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 141,78 kr (7% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.847,8 kr 10. apr.

Sammenlign priser på D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1946 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID
1.946 kr
Til butik
D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Diverse tavlemateriel
Farve: 1
Artikel nr.: D13-15-M-65
EAN: 8012542635956
Varenr.: 24928157
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ELMÅLER D13 15-M 65
2.087,78 kr
Til butik
ELMÅLER D13 15-M 65 billede

Produktinformation

ABBs D11 og D13 målere tilbyder et optimeret pladsforbrug, der reducerer pladsbehovet med op til 50%. Brugervenligheden er forbedret, hvilket gør installation og idriftsættelse hurtigere end nogensinde før. Med installationsguiden til de indledende indsti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 8012542635956
Varenr.: 15840183976271

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.946 kr1.946 krKøb
2EL-GROSSISTEN2.087,78 kr2.087,78 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID

PriceData har fulgt prisen på D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID i 131 dage. Laveste pris i perioden er 1.847,8 kr (registreret d. 10. april 2026), højeste er 2.103 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.006 kr.

Den nuværende pris på 1.946 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for D13 15-M 65 ,3-fase energimåler, direkte måling 65 A, MID de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.946 kr21 kr (1%)
26. maj 20261.967 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.968 kr20 kr (1%)
22. maj 20261.988 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.989 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.990 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.991 kr96,78 kr (5%)
9. maj 20262.087,78 kr22,88 kr (1%)
7. maj 20262.064,9 kr38,1 kr (2%)
6. maj 20262.103 kr38,1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret