Gå til hovedindhold

D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069472046
Pris fra 11.952 krtil 18.124 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 6.172 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11.739 kr 4. mar.

Sammenlign priser på D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11952 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1520-52MP Switch 52-porte Gigabit PoE+
11.952 kr
Til butik
D-Link DGS 1520-52MP Switch 52-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

D-Link DGS 1520-52MP - Switch - L3 - smart - 44 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5GBase-T (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DGS-1520-52MP/E
EAN: 0790069472046
Varenr.: 1001085370
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS-1520-52MP 52-Port Smart Managed PoE+ Switch
13.160 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort
18.124 kr
Til butik
D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort billede

Produktinformation

Forsyn op til 44 PoE+-enheder med et samlet PoE-budget på 370 W Multi-gig-porte og dobbelte 10G SFP+-uplinks øger kapaciteten på server- og kernelinks Layer 3-routing, OSPF og VLAN gør segmentering af trafik enklere Stabelbart 1U-rackdesign med virtuel stabling giver skalerbar kontrol Webadministration, DHCP-snooping og IGMP/MLD-snooping øger sikkerheden...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: DGS-1520-52MP/E
EAN: 0790069472046
Varenr.: 5011285036

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.952 kr11.952 krKøb
2Proshop DK13.160 kr13.160 krKøb
3Dustin DK18.124 kr18.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort

PriceData har fulgt prisen på D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 11.275 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 13.097 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12.454 kr.

Den nuværende pris på 11.952 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for D-link Dgs-1520-52mp Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202611.952 kr253 kr (2%)
17. apr. 202612.205 kr62 kr (1%)
16. apr. 202612.143 kr62 kr (1%)
13. apr. 202612.205 kr265 kr (2%)
18. mar. 202612.470 kr278 kr (2%)
13. mar. 202612.748 kr124 kr (1%)
12. mar. 202612.624 kr62 kr (0%)
11. mar. 202612.686 kr62 kr (0%)
5. mar. 202612.748 kr1.009 kr (9%)
4. mar. 202611.739 kr1.009 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret