Gå til hovedindhold

D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069472015
Pris fra 5.899 krtil 6.499 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 600 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.093 kr 5. apr.

Sammenlign priser på D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5899 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1520-28 Switch 28-porte Gigabit
5.899 kr
Til butik
D-Link DGS 1520-28 Switch 28-porte Gigabit billede

Produktinformation

D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DGS-1520-28/E
EAN: 0790069472015
Varenr.: 1001085367
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ
6.142 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs-1520-28 Netværksswitch Administreret L3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort
6.499 kr
Til butik
D-link Dgs-1520-28 Netværksswitch Administreret L3 10g Ethernet (100/1000/10000) 1u Sort billede

Produktinformation

24 GbE-porte med 2x10G kobber og 2x10G SFP+ til fleksible uplinks Layer 3-routing med OSPF, RIP og VRRP for effektive trafikveje VLAN, DHCP-snooping og IGMP/MLD-snooping øger sikkerheden og QoS Stakbar konstruktion og virtuel stakning skalerer netværk uden nedetid Lavt effektforbrug på 30 W med RPS-understøttelse reducerer driftsomkostningerne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: DGS-1520-28/E
EAN: 0790069472015
Varenr.: 5011285033

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.899 kr5.899 krKøb
2CS MEGASTORE DK6.142 kr6.142 krKøb
3Dustin DK6.499 kr6.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ

PriceData har fulgt prisen på D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ i 173 dage. Laveste pris i perioden er 5.093 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 6.069 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.691 kr.

Den nuværende pris på 5.899 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 54 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for D-Link DGS 1520-28 - Switch - L3 - smart - 24 x 10/100/1000 + 2 x Gigabit SFP + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20265.899 kr4 kr (0%)
23. maj 20265.895 kr46 kr (1%)
22. maj 20265.849 kr2 kr (0%)
20. maj 20265.847 kr23 kr (0%)
19. maj 20265.870 kr24 kr (0%)
18. maj 20265.894 kr3 kr (0%)
15. maj 20265.897 kr3 kr (0%)
14. maj 20265.894 kr41 kr (1%)
13. maj 20265.853 kr2 kr (0%)
12. maj 20265.851 kr24 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret