Gå til hovedindhold

D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069472008
Pris fra 8.268 krtil 9.999 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.731 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.249 kr 31. mar.

Sammenlign priser på D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8268 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1520-28MP Switch 28-porte Gigabit PoE+
8.268 kr
Til butik
D-Link DGS 1520-28MP Switch 28-porte Gigabit PoE+ billede

Produktinformation

D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DGS-1520-28MP/E
EAN: 0790069472008
Varenr.: 1001085368
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)
8.978 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS 1520-28MP
8.978 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs-1520-28mp/e Netværksswitch Administreret L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm Over Ethernet (poe) 1u Sort
9.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK8.268 kr8.268 krKøb
2CS MEGASTORE DK8.978 kr8.978 krKøb
3Proshop DK8.978 kr8.978 krKøb
4Dustin DK9.999 kr10.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W)

PriceData har fulgt prisen på D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 8.249 kr (registreret d. 31. marts 2026), højeste er 8.649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.496 kr.

Den nuværende pris på 8.268 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for D-Link DGS 1520-28MP - Switch - L3 - smart - 20 x 10/100/1000 (PoE+) + 4 x 2.5G (PoE+) + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ - PoE+ (370 W) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20268.268 kr1 kr (0%)
31. maj 20268.267 kr2 kr (0%)
29. maj 20268.265 kr1 kr (0%)
28. maj 20268.264 kr1 kr (0%)
22. maj 20268.265 kr1 kr (0%)
18. maj 20268.264 kr1 kr (0%)
13. maj 20268.265 kr1 kr (0%)
12. maj 20268.264 kr1 kr (0%)
7. maj 20268.263 kr1 kr (0%)
2. maj 20268.262 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret