Gå til hovedindhold

D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069467820
Pris fra 951 krtil 1.599 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 648 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 903 kr 29. apr.

Sammenlign priser på D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 951 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch
-33%951 kr
Før 1.429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch billede

Produktinformation

D-Link DGS-1100-16V2, DGS-1100 Series - Smarta Administrerbara Gigabit-Switchar, 16 x 1000Base-T, Fläktlös, Enkel nivå 2-administration, Webbaserat användargränssnitt, Begränsad livstidsgaranti efter registrering, Webbgränssnitt, Lättanvänt webbgränssnitt för åtkomst till funktioner för administration, VLAN, Segmentera nätverket i VLAN. Enkel driftsättning med automatisk konfiguration, Anslut helt enkelt switchen till ditt nätverk så upptäcker den enheter från D-Link och tredje part för enkel administration, Energieffektiv konstruktion, Automatiska energisparfunktioner för minskad strömförbrukning, Okomplicerad. Enkel. Smart. DGS-1100-seriens smarta switchar är en prisvärd lösning för miljöer som kräver enkel nätverksadministration. Smart webbgränssnitt, Med DGS-1100:s webbgränssnitt kan man enkelt hantera L2-funktioner, såsom VLAN, Spanning Tree Protocol (STP), länkaggregation (statisk). Kraftfulla säkerhetsfunktioner som IGMP snooping, Static MAC och Storm Control gör DGS-1100-serien till en mångsidig lösning för miljöer som kräver enkel driftsättning och konfiguration utan krångel. Gratis Nuclias Connect programvara för fjärrhantering av nätverk, Ladda ner vår kostnadsfria programvara för nätverkshantering Nuclias Connect som är utformad för nätverksintegritet, kontroll och kostnadseffektiv skalning. Den kan användas som en lokal plattform för programvaruhantering eller som en molnlösning. Alternativt tillhandahåller den dedikerade Nuclias Connect Hub (DNH-100)4 hårdvarubaserad, centraliserad nätverkshantering. Enkel felsökning, DGS-1100-serien har loopback-detektering och kabeldiagnostik för att hjälpa nätverksadministratörer att snabbt och enkelt hitta och lösa nätverksproblem. Loopback-detektering används för att detektera loopar som skapats av en specifik port och automatiskt stänga av den berörda porten. Funktionen för kabeldiagnostik är utformad för nätverksadministratörer så att de snabbt kan undersöka kopparkablarnas kvalitet, identifiera kabeltypen och upptäcka kabelfel. Grön teknik, D-Link Green är en funktion som göra att DGS-1100-serien kan spara energi utan förluster. Majoriteten av switcharna i serien har en fläktlös konstruktion för tyst och energieffektiv drift. Alla är IEEE 802.3az-kompatibla och har Link Status-detektering och Time-Based PoE (förutom modellerna DGS-1100-05PD och DGS-1100-08P). Kostnadsfri service nästa arbetsdag, Som standard får du gratis service nästa arbetsdag för att snabbt ersätta felaktig utrustning. Vår snabba tekniska support är utformad för att ge företag bästa möjliga support för deras unika miljö. Vår förlängda garanti och våra utökade servicepaket ökar garantitiden och minimerar stilleståndstiden ytterligare. Specifikationer, Allmänt, Formfaktor: 11" skrivbord (rackmonteringskit ingår), 1U-höjd, Antal portar: 16 x 10/100/1000 Mbps, Funktioner för portar: IEEE 802.3 för Ethernet, IEEE 802.3u för Fast Ethernet, IEEE 802.3ab för Gigabit Ethernet, IEEE 802.3z för Gigabit fiber, IEEE 802.3af/at (endast DGS-1100-24PV2-portarna 1 till 12) , IEEE 802.3az-kompatibel, Auto-negotiation, Auto MDI/MDIX, IEEE 802.3x Flow Control stöder full-duplex-läge, Stöder halv/full-duplex-drift (hel/halv vid 10/100 Mbps, hel vid 1000 Mbps), Prestanda, Växlingskapacitet: 32 Gbps, Maximal vidarebefordringshastighet: 23,81 Mpps, Storlek på MAC-adresstabell: 8K poster, Paketbuffert: 4,1 Mbits, Flashminne: 16 Mbyte, Strömförbrukning, Standby-läge: 3,4 W, Maximal strömförbrukning: 10,1 W, Fysiskt, Strömtillförsel: 100 till 240 V AC, 50 till 60 Hz intern strömförsörjning, MTBF: 710.519 timmar, Akustik: 0 dB(A), Värmeavledning: 34,46 BTU/timme, Vikt: 1,21 kg, Dimensioner: 280 x 180 x 44 mm, Ventilation: Fläktlös, Drifttemperatur: -5 till 50 °C, Förvaringstemperatur: -40 till 70 °C, Luftfuktighet vid drift: 0 % till 95 % RH, icke-kondenserande, Luftfuktighet vid förvaring: 0-95 % RH, icke-kondenserande, EMI: FCC Class A, CE Class A, VCCI Class A, C-Tick, BSMI, CCC, Säkerhet: cUL, CE LVD, CB, BSMI, CCC, Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switches
EAN: 0790069467820
Varenr.: D19679
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1100-16V2 Switch 16-porte Gigabit
1.010 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
D-link Dgs 1100 V2 16-port Smart Switch
-0%1.011 kr
Før 1.011,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
D-link Dgs 1100 V2 16-port Smart Switch billede

Produktinformation

16 Gigabit RJ45-porte giver fleksible højhastighedsforbindelser Administreret L2 styrer VLAN, QoS og link-aggregation for trafikken Blæserløst design og 0 dB støjniveau passer til stille kontorer og mødelokaler IGMP-snooping, jumbo frames og 32G switching giver jævne videostreams Energieffektiv 802.3az og 10,1 W effekt reducerer driftsomkostningerne...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Kategori: Switche
Artikel nr.: DGS-1100-16V2/E
EAN: 0790069467820
Varenr.: 5011226825
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch D-Link DGS-1100-16V2 L2 Managed Gigabit - sort
1.239 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch D-Link DGS-1100-16V2 L2 Managed Gigabit - sort
1.259 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SWITCH 16X GIGABIT DGS-1100-16V2
1.261,7 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Switch 16x gigabit dgs-1100-16v2
1.357,5 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
DGS-1100-16V2 16-ports Smart Administrerbar Gigabit Switch
-13%1.439 kr
Før 1.659 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
D-Link 16-Port Gigabit Smart Managed
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK951 kr1.010 krKøb
2CompuMail DK1.010 kr1.010 krKøb
3Dustin DK1.011 kr1.097,25 krKøb
4Boligcenter DK1.239 kr1.239 krKøb
5Vivas DK1.259 kr1.338 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.261,7 kr1.261,7 krKøb
7MaintainIt1.357,5 kr1.357,5 krKøb
8Estore DK1.439 kr1.439 krKøb
9Ultrashop1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch

PriceData har fulgt prisen på D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch i 181 dage. Laveste pris i perioden er 903 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 1.173 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.025 kr.

Den nuværende pris på 951 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for D-Link DGS-1100-16V2 16-port Smart Administrerbar Gigabit-Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. maj 2026951 kr41 kr (5%)
30. apr. 2026910 kr7 kr (1%)
29. apr. 2026903 kr7 kr (1%)
25. apr. 2026910 kr24 kr (3%)
22. apr. 2026934 kr17 kr (2%)
11. apr. 2026951 kr76 kr (7%)
3. apr. 20261.027 kr9 kr (1%)
28. mar. 20261.036 kr7 kr (1%)
26. mar. 20261.029 kr34 kr (3%)
24. mar. 2026995 kr46 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret