Gå til hovedindhold

D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm

D-LinkHubs og switchesEAN: 0790069455261
Pris fra 424 krtil 949 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 525 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 422 kr 29. apr.

Sammenlign priser på D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 424 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
D-Link DGS 1016S Switch 16-porte Gigabit
424 kr
Til butik
D-Link DGS 1016S Switch 16-porte Gigabit billede

Produktinformation

D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm

Produktspecifikationer

Mærke: D-Link
Artikel nr.: DGS-1016S/E
EAN: 0790069455261
Varenr.: 996583285
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm
427 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
D-Link DGS-1016S 16-Port Gigabit Unmanaged Switch
436 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
D-Link DGS-1016S 16-Port Gigabit Swit
594 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabit switch D-Link DGS-1016S, 16 porte, unmanaged, sort
849 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabit switch D-Link DGS-1016S, 16 porte, unmanaged, sort
869 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
DGS-1016S 16-Port Gigabit Switch
-14%949 kr
Før 1.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK424 kr424 krKøb
2CS MEGASTORE DK427 kr466 krKøb
3Proshop DK436 kr475 krKøb
4Teknikproffset DK594 kr653 krKøb
5Boligcenter DK849 kr849 krKøb
6Vivas DK869 kr948 krKøb
7Estore DK949 kr949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm

PriceData har fulgt prisen på D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm i 143 dage. Laveste pris i perioden er 422 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 466 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 441 kr.

Den nuværende pris på 424 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for D-Link DGS 1016S - Switch - ikke administreret - 16 x 10/100/1000 - desktop - DC strøm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026424 kr3 kr (1%)
8. maj 2026427 kr4 kr (1%)
3. maj 2026423 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026422 kr26 kr (6%)
28. apr. 2026448 kr26 kr (6%)
27. apr. 2026422 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026423 kr1 kr (0%)
22. apr. 2026424 kr1 kr (0%)
20. apr. 2026425 kr1 kr (0%)
19. apr. 2026424 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret