Gå til hovedindhold

Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

CrucialRAMEAN: 0649528906519
Pris fra 1.148 krtil 1.419 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 271 kr (19% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1148 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC SO-DIMM 262-PIN
1.148 kr
Til butik
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC SO-DIMM 262-PIN billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MT/s / PC5-38400 - CL40 - 1.1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT8G48C40S5
EAN: 0649528906519
Varenr.: 1000450650
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC
1.261 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til bærbar - Crucial DDR5 8 GB 4800 MHz CL40 SO?DIMM (262-pin)
-12%1.319 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RAM til bærbar - Crucial DDR5 8 GB 4800 MHz CL40 SO?DIMM (262-pin) billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MT/s / PC5-38400 - CL40 - 1.1 V - ikke bufferet - ikke-ECCGenereltKapacitet: 8 GBOpgraderingstype: GeneriskHukommelseDataintegritetskontrol: Ikke-ECCEgenskaber: Single rank, ikke bufferetHastighed: 4800 MT/s (PC5-38400)Model: SO DIMM 262-PINOrganisering af chips: X16Søgetids Timinger: CL40Spænding: 1.1 VTeknologi: DDR5 SDRAMType: DRAM hukommelsesmodulProducentgarantiService & Support: Begrænset livtidsgaranti (Tyskland - 10 år)...

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: RAM
Vægt: 0.01g
EAN: 0649528906519
Varenr.: 1813294
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til bærbar - Crucial DDR5 8 GB 4800 MHz CL40 SO?DIMM (262-pin)
-12%1.339 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC SO-DIMM 262-PIN
1.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.148 kr1.148 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.261 kr1.261 krKøb
3Boligcenter DK1.319 kr1.319 krKøb
4Vivas DK1.339 kr1.408 krKøb
5Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

PriceData har fulgt prisen på Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC i 30 dage. Laveste pris i perioden er 1.148 kr (registreret d. 13. maj 2026), højeste er 1.197 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.173 kr.

Den nuværende pris på 1.148 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - SO DIMM 262-PIN - 4800 MHz / PC5-38400 - CL40 - 1,1 V - ikke bufferet - ikke-ECC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.148 kr25 kr (2%)
6. maj 20261.173 kr24 kr (2%)
5. maj 20261.197 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret