Gå til hovedindhold

Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk

CrucialRAMEAN: 0649528905611
Pris fra 1.665 krtil 2.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 454 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 379 kr 3. mar.

Sammenlign priser på Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1665 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC
1.665 kr
Til butik
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MT/s / PC5-38400 - CL40 - 1.1 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT8G48C40U5
EAN: 0649528905611
Varenr.: 999645146
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
RAM DDR5 8 GB 4800 MHz CL40 - Crucial (ikke?ECC)
-18%1.819 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RAM DDR5 8 GB 4800 MHz CL40 - Crucial (ikke?ECC) billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 8 GB - DIMM 288-PIN - 4800 MT/s / PC5-38400 - CL40 - 1.1 V - ikke bufferet - ikke-ECCGenereltKapacitet: 8 GBOpgraderingstype: GeneriskHukommelseDataintegritetskontrol: Ikke-ECCEgenskaber: Ikke bufferetHastighed: 4800 MT/s (PC5-38400)Model: DIMM 288-PINSøgetids Timinger: CL40Spænding: 1.1 VTeknologi: DDR5 SDRAMType: DRAM hukommelsesmodulDiverseFarvekategori: Sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: RAM
Vægt: 0.03g
EAN: 0649528905611
Varenr.: 2001203
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk
1.859 kr
Til butik
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Crucial CT8G48C40U5 hukommelsesmodul 8 GB 1 x 8 GB DDR5 4800 MHz Fejlkorrigerende kode Crucial CT8G48C40U5. Komponent til: PC/server, Intern hukommelse: 8 GB, Hukommelseslayout (moduler x størrelse): 1 x 8 GB, Intern hukommelsestype: DDR5, Hukommelsesur h...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: Computer Ram
EAN: 0649528905611
Varenr.: 48827890434384
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC
2.049 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DDR5 RAM Crucial 8 GB (1×8 GB) ECC, 4800 MHz
-5%2.099 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DDR5 RAM Crucial 8 GB (1×8 GB) ECC, 4800 MHz
-5%2.119 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.665 kr1.665 krKøb
2Livera DK1.819 kr1.888 krKøb
3Geekd1.859 kr1.859 krKøb
4Ultrashop2.049 kr2.049 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 379 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.088 kr.

Den nuværende pris på 1.665 kr er 53% over normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Crucial DDR5 8GB 4800MHz CL40 Ikke-ECC RAM - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.665 kr296 kr (22%)
30. maj 20261.369 kr20 kr (1%)
5. maj 20261.349 kr256 kr (16%)
29. apr. 20261.605 kr694 kr (30%)
26. apr. 20262.299 kr429 kr (23%)
25. apr. 20261.870 kr265 kr (17%)
18. apr. 20261.605 kr6 kr (0%)
17. apr. 20261.599 kr74 kr (5%)
15. apr. 20261.525 kr74 kr (5%)
14. apr. 20261.599 kr74 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret