Gå til hovedindhold

RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM

CrucialRAMEAN: 0649528929938
Pris fra 1.545 krtil 1.879 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 334 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.517 kr 15. apr.

Sammenlign priser på RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1545 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Crucial DDR5 16GB 5600MHz CL46 Ikke-ECC SO-DIMM 262-PIN
1.545 kr
Til butik
Crucial DDR5 16GB 5600MHz CL46 Ikke-ECC SO-DIMM 262-PIN billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Artikel nr.: CT16G56C46S5
EAN: 0649528929938
Varenr.: 1000908457
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Crucial 16GB DDR5-5600 SODIMM CL46 (16Gbit)
1.605 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM billede

Produktinformation

Crucial - DDR5 - modul - 16 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - ikke-ECCGenereltKapacitet: 16 GBOpgraderingstype: GeneriskHukommelseDataintegritetskontrol: Ikke-ECCEgenskaber: Single rankHastighed: 5600 MT/s (PC5-44800)Model: SO DIMM 262-PINOrganisering af chips: X8Søgetids Timinger: CL46Spænding: 1.1 VTeknologi: DDR5 SDRAMType: DRAM hukommelsesmodul...

Produktspecifikationer

Mærke: Crucial
Kategori: RAM
Vægt: 0.02g
EAN: 0649528929938
Varenr.: 1853327
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Crucial DDR5 16GB 5600MHz CL46 Ikke-ECC SO-DIMM 262-PIN
1.879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.545 kr1.545 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.605 kr1.605 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
5Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM

PriceData har fulgt prisen på RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM i 128 dage. Laveste pris i perioden er 1.517 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 1.797 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.624 kr.

Den nuværende pris på 1.545 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 61 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for RAM til bærbar - Crucial DDR5 16 GB 5600 MHz CL46 SO-DIMM de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.545 kr1 kr (0%)
26. maj 20261.544 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.547 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.545 kr3 kr (0%)
22. maj 20261.548 kr1 kr (0%)
21. maj 20261.547 kr3 kr (0%)
20. maj 20261.544 kr67 kr (4%)
19. maj 20261.611 kr9 kr (1%)
18. maj 20261.620 kr21 kr (1%)
17. maj 20261.599 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret